Maliye Bakanlığı 250 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Maliye Bakanlığı geçtiğimiz günlerde bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı toplamda 250 kişilik kadro ile başvuru sürecinde son günlere gelindi. İşte detaylar.

Maliye Bakanlığı 250 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Maliye Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere 250 kişilik boş kadro ile alım yapacağını belirtti. Duyurusu geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanlığı resmi internet sayfasında yayımlanmıştı. Buna göre, Maliye Bakanlığı Maliye uzmanlığı kadrosunda Naklen Geçiş Sınavı yapacak. Sınav sonucuna göre adayların ataması mali Suçlar Araştırma Kuruluğu Başkanlığına yapılacak. Buna göre Maliye Bakanlığı ( MASAK ) memur alım başvuruları 12 Şubat 2018 tarihinde başlamıştı ve artık başvurularda son günlere gelindi. Adaylar sınav ilanın detaylarına göre artık başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

İLANIN DETAYLARI:

MASAK toplamda 250 memur alımı yapacağını belirtmişti. Buna göre başvurusu geçen ilan için adaylardan, 05 Aralık 2017 tarihi tibari ile mesleğe özel yarışma sınavı ile girmiş ve yeterlik sınavıyla atanmış olmak, 657 sayılı kanunun 152. maddesindeki 2. tazminatlar kısmının A Özel Hizmet Tazminatı bölümünün ( e, f, g ve ğ ) bendinde sayılan kadro ünvalarında yada bankalar yeminli murakıplığı, bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu veya sermaye piyasası kurulu uzmanlığı kadrosunda bulunmamak şartları aranmaktadır.

Adaylar buna göre başvuru yapabilecek ve başvuru sonucuna göre Sözlü sınava katılacaklardır. Sözlü sınav ile tek aşamada yapılacak olup, Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi www.maliye.gov.tr adresinde ilan edilecek ve ilgili ilana göre adayların isim bilgisi, sınava katılacağı tarih ve sınavın yapılacapı yer bilgisi verilecektir. Buna göre adayların Sınav tarihinden en az 10 gün önce ilgili bağlantıyı takip etmeleri gerekmektedir.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Adaylar başvurularına 12 Şubat 2018 tarihi itibari ile başlamış olup, en geç 12 Mart 2018 tarihine kadar başvuru yapmış olmaları gerekmektedir. Buna göre başvurular so başvuru günü en geç 17:30 a kadar Elektorik ortamda yapılacaktır. Başvurular bakanlığın resmi internet sitesi olan (www.maliye.gov.tr) adresinde yer alan “Başvuru Formu” ve “Özgeçmiş” belgelerini eksiksiz bir şekilde doldurarak, istenilen belgeler ile yapılacaktır. Buna göre bunun dışında yapılacak olan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. İlanın detayları için ve başvuru yapmak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 00:53
YORUM EKLE