Maliye Bakanlığı 2021 Yılı Memur Alımı Başladı! ( Stajyer Hazine Kontrolörü )

Hazine ve Maliye Bakanlığı KPSS puanı ile memur alımı başvuruları başladı. 2021 yılı memur alımı için adaylardan bazı şartlar aranacak. İşte başvuru ekranı.

Maliye Bakanlığı 2021 Yılı Memur Alımı Başladı! ( Stajyer Hazine Kontrolörü )

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı başvuruları başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Hazine Kontrolörleri Kurulu başkanlığında istihdam edilmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında 10 Memur Alımı yapılacak.

Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanlığı 8. dereceli kadro ile Stajyer Hazine Kontrolörü alımı yapılacak. Bu yönde adaylara Giriş Sınavı yapılacak olup sınav için başvurular başladı. Peki kimler başvuru yapabilecek? Nasıl Başvuru yapılacak?

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığına yapılacak memur alımı başvuruları için süreç başladı. Adaylar başvurularına 03 Şubay 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 17 Şubat 2021 tarihine kadar yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır. Adaylar başvurularını sadece son başvuru günü saat 18:00 a kadar https://sinav.hmb.gov.tr adresi veya Bakanlık internet sayfasında belirtilen link üzerinden yapılacaktır. Sınav başvurusu fotoğrafın yüklenmesi ve Başvuru Formunun doldurulması suretiyle tamamlanacaktır. Elden veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Stajyer Hazine Kontrolörü alımı için adaylardan başvuru şartları olarak bazı genel ve özel nitelikler aranacak. Bu yönde Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda,

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, 
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

Adaylardan özel olarak ise, KPSS, YDS ve yaş şartları aranacak.

KPSS Şartı: ÖSYM tarafından 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış olan KPSS'den KPSSP18, KPSSP23, KPSSP28, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 (seksen) ve üzerinde puan almış olmak.

Yaş Şartı: Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla (1 Ocak 2021) 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olması (01/01/1986 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak).

YDS Şartı: İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden en az biri için sınav son başvuru tarihinden önceki beş yıl içinde ÖSYM tarafından yapılmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS veya e-YDS) en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

GİRİŞ SINAVI YAPILACAK!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Stajyer Hazine Kontrolörü alımı için adaylara Giriş sınavı yapılacak. Sınava KPSS puanı değerlendirmesi sonucunda 20 kat aday ile yani 200 kişi sınava dahil olacak. Giriş sınavı, yazılı (klasik) ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacaktır. Yazılı Sınav, 20-21 Mart 2021 tarihlerinde sabah ve öğleden sonraları olmak üzere dört ayrı oturumda Ankara’da T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Eğitim Merkezinde (25 Mart Mah. İstiklal Caddesi No: 7, 06200 Yenimahalle/ANKARA) gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2021, 15:59
YORUM EKLE