Maliye Bakanlığı 2018-2019 KPSS İle Memur Alımı Devam Ediyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için hala süreç devam ediyor. 5 Farklı alanda Uzman Personel Alımı yapılacak. KPSS Puanı değerlendirmesine kadrolar şöyledir.

Maliye Bakanlığı 2018-2019 KPSS İle Memur Alımı Devam Ediyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Haziran ayının ilk günlerinde yayımladığı memur alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda personel alımı yapacağını ifade etmişti. Başvuru süreci hala devam etmekte olan olan ilan için detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız. Haberimizde ilgili ilan için başvuru şartlarına, Alım yapılacak alanlara ve başvuru detaylarına ulaşacaksınız.

5 FARKLI ALANDA MEMUR ALIMI YAPILACAK!

Hazine ve Maliye Bakanlığı alımları için yayımlanmış olan ilana göre 5 farklı alanda Uzman Personel Alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar aşağıdaki gibidir.

  1. Hukuk - 2
  2. Matematik –İstatistik- Ekonometri - 2
  3. Kamu Yönetimi-Uluslararası İlişkiler - 2
  4. İktisat- Maliye- Çalışma Eko. ve End.İliş. - 1
  5. Genel Mühendislik - 1

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Hazine ve Maliye Bakanlığı adaylardan genel ve özel nitelikler arayacak. Bu yönde adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise, Eğitim, KPSS gibi nitelikler talep edilecek olup bu yönde KPSS ile Memur Alımı yapılacak.

Genel Şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

Yaş Şartı: Sınav tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (askerliğini yapmış olanlar için bu sınıra askerlikte geçen süre eklenir).

Eğitim Şartı: En az dört yıllık eğitim veren üniversite ve fakültelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak.

YDS Şartı: T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen " Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından(YDS) İngilizce dilinden en az 80 (seksen) puan almak veya dil yeterliliği bakımından veya buna denkliği kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.

KPSS Şartı: 2018-2019 KPSS puanı aranacak. Bu yönde adayların KPSS'den en az 80 puan almış olmaları gerekmektedir. İşte alanına göre KPSS puan türleri;

  1. Hukuk - KPSS P-4
  2. Matematik –İstatistik- Ekonometri - KPSS P-1, P12, P-13
  3. Kamu Yönetimi-Uluslararası İlişkiler - KPSS P-32, P-37
  4. İktisat- Maliye- Çalışma Eko. ve End.İliş. - KPSS P-16, P-21, P-42
  5. Genel Mühendislik - KPSS P-1

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Maliye Bakanlığı alımları için başvuru süreci ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştı. Hala devam etmekte olan ilan için adaylar başvurularını en geç 30 Haziran 2020 tarihine kadar gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Bu yönde başvurular, (//www.cfcu.gov.tr) adresinden temin edilecek başvuru formu ile birlikte ve istenen belgelerle Hazine ve Maliye Bakanlığı Ankara adresine posta veya kargo yoluyla başvuru yapmaları gereklidir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2020, 06:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 3 yıl Önce

Yok artık ne kadar fazla personel alımı bu taşma filan olmasın aman diyim