Maliye Bakanlığı 175 Müfettiş Yardımcısı Alımı Başladı! Gerekli Belgeler?

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine memur kadrosunda 175 Müfettiş Yardımcısı alımı yapacak. Başvuru süreci başladı. Nasıl Başvuru Yapılacak? Şartlar ve belgeler?

Maliye Bakanlığı 175 Müfettiş Yardımcısı Alımı Başladı! Gerekli Belgeler?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Hazine ve Maliye Bakanlığı 175 kişilik boş kadro ile alım yapacak. Başvuru süreci Bugün ( 16 Kasım 2020 ) tarihi ile başlamış olup sadece Lisans mezunu ve KPSS puanı olan adaylar başvuru yapabileceklerdir. Alımlar Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak sınav ile gerçekleşecek.

VERGİ MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI:

Söz konusu giriş sınavı yazılı ve sözlü olarak iki aşamadan yapılacak. Sınav önce Klasik Yazılı ve ardından sözlü olarak yapılacaktır. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar sözlü sınava katılabilecekler. Yazılı Giriş sınavı 19 - 20 Aralık 2020 tarihlerinde Ankara'da yapılacak. Sınav Sabah ve öğlenden sonra olmak üzere iki gün ve dört oturumda yapılacaktır.

KİMLER SINAVA BAŞVURU YAPABİLECEK?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 175 Vergi Müfettiş yardımcısı başvurusu için adayların öncelikle belirtilen niteliklere sahip olmaları gereklidir. Bu kapsamda adaylardan aşağıdaki şartlar aranacak.

  • 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmak,
  • 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından A Grubu için, KPSSPP17, KPSSPP18, KPSSPP22, KPSSPP23, KPSSPP27, KPSSPP28, KPSSPP47 ve KPSSPP48 puan türlerinden en az 80 ve üzeri puan almış olmak,
  • 01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik il ilişkisi olmamak,
  • En az dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin Hukuki Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari bilimler fakültelerinden mezun veya bunlara denkliği olan ve YÖK Onaylı yurtdışı yüksek öğretim kurumlarından mezun olmuş olmak,
  • Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan Vergi Müfettiş yardımcılığı sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak,
  • Vergi Müfettişliği mesleği için gerekli niteliklere uygun olmak,

BAŞVURU SÜRECİ BUGÜN BAŞLADI!

Maliye Bakanlığı daha önce de duyurduğu gibi Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş sınavına başvurular 16 Kasım 2020 tarihi itibari ile başladı. Adaylar başvurularını sadece 16 Kasım 2020 tarihi saat 08:30 ile 27 Kasım 2020 tarihi saat 17:30'a kadar gerçekleştirmeleri gereklidir.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK? GEREKLİ BELGELER NEDİR?

Maliye Bakanlığına memur alımı için başvurular sadece www.hmb.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular ilgili ekranda bulunan Sınav Başvuru formunu doldurarak yapacaklardır. Peki Sisteme yüklenmesi gerekenler?

Adaylar başvuruları için öncelikle HES kodunu edinmiş olmaları gereklidir. Sonrasında başvuru formun doldurmaları gereklidir. Sonra son bir ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf ile kendi el yazısı ile dolduracakları özgeçmişi yükleyerek başvuru yapacakalardır.

Bunun dışında yapılacak şahsen veya posta yolu ile başvurular kabul edilmeyecektir.

SONUNLAR NE ZAMAN AÇIKLANACA?

Hazine ve Maliye bakanlığı Vergi Müfettiş yardımcısı alımı için başvuru sonuç tarihi belirtmedi. Ancak verilen bilgilere göre Yazılı sınavdan en az 10 gün önce Hazine ve Maliye Bakanlığının resmi İnternet adresi üzerinde duyurulacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU SONUÇLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEYİ UNUTMAYINIZ.

Android İşin Olsa Uygulamamız

İOS İşin Olsa Uygulaması

YORUM EKLE