Maliye Bakanlığı 175 Memur Alımı Başlıyor! Vergi Müfettiş Yardımcısı

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için başvurular başlıyor. KPSS Puanı İle 175 Vergi Müfettiş yardımcısı alımı yapılacak. Genel ve Özel Şartlar haberdedir.

Maliye Bakanlığı 175 Memur Alımı Başlıyor! Vergi Müfettiş Yardımcısı

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine memur alımı başvuruları başlıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Maliye Bakanlığı 175 kişilik boş kadro ile Vergi Müfettiş yardımcısı alınacak. Alımlar KPSS Puanı ile yapılacak. Başvuru süreci önümüzdeki günlerde başlayacak olup ilan hakkında detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Kadro Detayları Nedir?

Maliye Bakanlığı 2020 yılı için Vergi Müfettiş yardımcısı alacak. Alımlar Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığına yapılacak. Söz konusu olan Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavına katılacak adaylardan bazı şartlar aranacak.

Sınava Genel Başvuru şartları:

Hazine ve Maliye Bakanlığı adaylardan genel olarak 657 sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Özel Olarak ise:

  • Yazılı sınavın yapıldığı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşından büyük olmamak ( 01.01.1985 ve sonrası doğumlu olmak ),
  • Daha önce yapılmış olan Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak,
  • Eğitim olarak en az dört yıllık eğitim veren fakültelerin hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği bulunan Yükskeöğretim kurulunca kabul edilmiş kurumlardan mezun olmuş veya YÖK onaylı Yurtdışı Yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak,
  • Vergi Müfettişliği mesleğinin gerektirdiği niteliklere sahip olmak,
  • ÖSYM tarafından 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP17, KPSSP18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP27, KPSSP28, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türünden en az 80 puan ve üzeri puan almış olmak şartı aranacak.

Başvuru Süreci Başlıyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı vergi Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavına başvurular 16 Kasım 2020 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 27 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını sadece Hazine ve Maliye Bakanlığı resmi İnternet adresi olan www.hmb.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır.

DİKKAT: Adayların sınava başvuru işlemi yapmadan önce HES Kodu edinmiş olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 15:54
YORUM EKLE