Maliye Bakanlığı 150 Memur Alımı Başvuruları Başladı!Başvuru Formu ve Kılavuz

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı yapacak. Başvuru süreci bugün itibari ile başladı. Peki kimler başvuru yapabilecek? Başvuru için istenen belgeler nedir?

Maliye Bakanlığı 150 Memur Alımı Başvuruları Başladı!Başvuru Formu ve Kılavuz

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 150 kişilik kadro ile memur alımı yapacak. Alımlar Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kuruluna yapılacak olup başvuru şartlarına göre adaylara İç Denetçi Aday Belirleme sınavı yapılacak. Bu kapsamda bakanlık İç Denetçi Sertifika Eğitimine katılacak 150 iç denetçi adayının belirlenmesi amacıyla alım yapılacak.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Maliye Bakanlığı memur alımı için başvuru süreci başladı. Adaylar başvurularını 17 Ağustos 2020 tarihi ile 31 Ağustos 2020 tarihkeri arasında gerçekleştirecek. Bu kapsamda başvurular sadece şahsen veya posta yolu ile yapılacak. Ayrıca adayların istenen belgeleride temin etmeleri ve başvuru sırasında iletmeleri gereklidir. Aşağıda sizlere başvuru formu ve başvuru kılavuzuna ulaşabilirsiniz.

Başvuru Adresi: Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulun 4. Cadde (Kazakistan Caddesi) No:112 Kat:4 Emek/Ankara

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU FORMU

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Maliye Bakanlığı memur alımı için adayların öncelikle genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Bunun dışında özel olarak,

- En az dört yıl süreli eğitim veren yükseköğretim kurumları ile denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki eşdeğer eğitim kurumlarından birini bitirmek,

- Aşağıda belirtilen süre zarfında 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununa (Kanun) tabi kamu idarelerinde çalışmış olma şartını yerine getirmek:

a) Yardımcılıkta geçen süreler dâhil olmak üzere, mesleğe yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle alındıktan sonra yapılan yeterlik sınavında başarı göstermek kaydıyla denetim elemanı olarak en az beş yıl.

b) Yardımcılıkta geçen süreler dâhil olmak üzere, mesleğe yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle alındıktan sonra yapılan yeterlik sınavında başarı göstermek kaydıyla uzman olarak en az sekiz yıl.

c) Araştırma görevliliğinde geçen süreler dâhil olmak üzere, doktora unvanını almış öğretim elemanı olarak en az sekiz yıl.

d) Müdür ve daha üstü unvanlarda en az sekiz yıl.

- Sınavın son başvuru tarihinden (31/08/2020) önceki iki yıl içinde alınmış olması kaydıyla, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az elli puan almış olmak ya da ÖSYM Başkanlığı Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir sınavdan bu puana denk bir puana sahip olmak,

- Sınavın son başvuru tarihi itibarıyla kırkbeş yaşından büyük olmamak (31/08/1975 tarihinden sonra doğanlar bu sınava başvurabileceklerdir).

- Uyarma ve kınama cezaları hariç disiplin cezası almamış olmak.

- İç Denetim Koordinasyon Kurulunun (Kurul) belirlediği mesleki ahlak kurallarına ve kamuda uygulanan genel etik kurullara uygun özgeçmişe sahip olmak.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 13:29
YORUM EKLE