Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS İle Kütüphaneci Alımı İlanı Yayımladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için Lisans mezunu adaylar içerisinden Kütüphaneci alımı yapılacak. Genel ve Özel şartlar şöyledir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS İle Kütüphaneci Alımı İlanı Yayımladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesine Kütüphaneci alımı için ilan yayımladı. Yayımlanmış olan ilana göre KPSS puanı ile Lisans mezunu adaylar içerisinden alım yapılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ve bünyesinde yer alan Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu bünyesine alım yapacak.

Kütüphaneci Genel Başvuru Şartları:

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

- Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hükmüne uygun olmak,

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

Kütüphaneci Özel Başvuru Şartları:

  • 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından B Grubu sınava girmiş ve KPSSp3 puan türünden puan almış olmak,
  • Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü mezunu olmak,
  • Arapça, Farsça veya Osmanlı Türkçesi derslerinden birini almış olmak,
  • Dijitalleştirme veya kataloglama projelerinde en az 1 (bir) yıl deneyimli olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığına Kütüphaneci alımı için adaylar başvurularına 30 Kasım 2020 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 04 Aralık 2020 tarihine kada başvuruların gerçekleştirilmesi gereklidir. Adaylar başvurularını İnternet ortamında yapacaklar. Başvuru süreci başladağınında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indiriniz.

İLANIN TAM METNİ

İOS İşin Olsa Mobil Uygulamamız

Android İşin Olsa Mobil Uygulamamız.

YORUM EKLE