Kültür Bakanlığı 60 KPSS Puanı İle 26 Memur Alıyor! Başvurular Başladı!

Son zamanlarda oldukça yoğun bir şekilde yayımlanan memur alımı ilanları için artık süreçte sona gelindi. Bu haberimizde Kültür Bakanlığı hakkında bilgiler vereceğiz.

Kültür Bakanlığı 60 KPSS Puanı İle 26 Memur Alıyor! Başvurular Başladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı bünyesine 26 memur alımı için ilan yayımlamıştı. Başvurularda Süreç Başladı. Peki kimler başvuru yapabilir? Nasıl başvuru yapılır? İşte detaylar.

İLANIN DETAYLARI:

Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı Merkez teşkilatında bulunan uzman yardımcısı kadrosunadaki memur eksikliğini gidermek için farklı derecelerden memur alımı yapacak. Alımlar Genel İdare Hizmetleri sınıfında yapılacak olup toplamda 26 kişi alınacak. Bu yönde Yazma eserler Uzman yardımcısı pozisyonunda 9. dereceli kadroya 20 kişi ve 8. dereceli kadroya 6 kişi alınacağı bildirildi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

- Kütüphanecilik, arşivcilik, bilgi ve belge yönetimi, Türk dili ve edebiyatı, Arap dili ve edebiyatı, Fars dili ve edebiyatı, tarih, ilahiyat fakültesi, Bilim Tarihi, Arapça Öğretmenliği, İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İngilizce İlahiyat, İslam ve Din Bilimleri, İslami İlimler, Karşılaştırmalı Edebiyat, Sosyoloji, Tarih Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölüm veya fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya bu alanlarda doktora yapmış olmak,

- Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olmak,

- Son başvuru tarihi itibarıyla ÖSYM tarafından 2018 yıllarında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP-1, KPSSP-2, KPSSP-3, KPSSP-4, KPSSP-5, KPSSP-6, KPSSP-7, KPSSP8 puan türlerinin birinden en az altmış (60) puan almış olmak.

- Başkanlıkça ihtiyaç öncelikli dil olarak kararlaştırılan İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça ve Farsça dillerinden herhangi birinden KPDS-YDS’den (C) düzeyinde ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen sınavlardan eşdeğer seviyede puan almış olmak,

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Kültür Bakanlığı Yazma eserler Kurumu Başkanlığı memur alımı için başvurular 30 Ocak 2020 tarihi ile baişladı ve adaylar başvurularını en geç 14 Şubat 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte Başkanlık Personel ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla teslim edilmesi gerekmektedir.

İSTENEN BELGELER NEDİR?

a) KPSS sonuç belgesinin aslı veya fotokopisi ya da bilgisayar çıktısı,

b) Yükseköğrenim diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya Başkanlıkça onaylanmış örneği,

c) KPDS-YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen sınavlardan eşdeğer seviyede puan almış olanların sonuç belgesi aslı veya Başkanlıkça onaylı örneği,

d) İki adet vesikalık fotoğraf (4,5x6 cm),

e) Adayın özgeçmişi.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cennet
Cennet - 2 yıl Önce

2019 kpss neden geçerli olmuyor