KPSS 50, 55, 60 ve 65 Puan İle 27 Haziran Memur Alımı İlanları Yayımlandı!

Gününü resmi ilanları yayımlandı. Memur ve Kamu Personeli kadrolarında alım yapılacak. Ayrıca KPSS en az 50 puan ile memur alımları yapılacak.

KPSS 50, 55, 60 ve 65 Puan İle 27 Haziran Memur Alımı İlanları Yayımlandı!

27 Haziran 2020 tarihli resmi gazete ilanları yayımlandı. Bu Bağlamda Resmi gazete'de 5 fakrlı ilan yayımlandı ve çok sayıda memur alımı yapılacak. Ayrıca adaylardan en az 50, 55,60 ve 65 KPSS Paunı şartı talep edilecek.Bu kapsamda en az KPSS 50 Puan İle memur alımı yapılacak. Bizde İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere ilgili ilanların detaylarını aktaracağız.

ALIM YAPACAK KURUM VE KURULUŞLAR:

Resmi Gazete'de 27 Haziran memur alımı ilanlarına göre, Belediyeler, Üniversiteler yer alıyor. Bu bağlamda 4 belediye ve 1 Üniversite memur alımı için ilan yayımladı.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Belediyelere ve Üniversitelere memur ve kamu personeli alımı için adayların bazı nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir. Bu yönde adaylardan genel olarak 657 sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. 

Buna göre " Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi nitelikler aranacaktır.

KPSS ŞARTI:

Yayımlanan tüm ilanlarda adaylardan KPSS şartı aranıyor. Bu yönde 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 50, 55, 60 veya 65 puan almış olmak şarttır.

İLANLARIN DETAYLARI NEDİR?

Akıncılar Belediyesi: Belediye 3 Düz memur ve 2 Zabıta Memuru alımı yapacak. KPSS'den en az 50 puan almış olmak şart. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Şenkaya Belediyesi: 2 kişilik boş kadro ile veteriner Hekim alımı yapılacak. Erkek ve Kadın adayların yapabileceği başvurular Önümüzdeki aylarda başlayacak. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi: Üniversiteye lise mezunu ve ön lisans mezunu 2 büro personeli alınacak. Lisans mezunu ise Çözümleyici, Sistem Programcısı alınacak. KPSS'den en az 65 puan almış olmak şartı ile başvuru alınacak. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Zara Belediyesi: Belediye KPSS ena z 55 puan ile kadın erkek 1 Muhasebeci alacak. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

İstanbul Sultangazi Belediyesi: Sultangazi belediyesi 15 kişilik kadro ile 5 Lise mezunu ve 10 Ön Lisans mezunu Zabıta memuru alacak. KPSS'den en az 60 puan almış şartı ile. Detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2020, 15:48
YORUM EKLE