KPSS 2023/5 Tercih Ücreti ve Anlaşmalı Bankalar Hangileri

ÖSYM'den gelen duyuru ile KPSS 2023/4 tercih kılavuzu yayımlandı. Merkezi atama için Tercih ücreti ve anlaşmalı bankalar hangileridir?

KPSS 2023/5 Tercih Ücreti ve Anlaşmalı Bankalar Hangileri

ÖSYM'den gelmiş olan duyuru ile 2023 yılı Milli Eğitim Bakanlığı tercih kılavuzu yayımlandı. KPSS 2023/4 kapsamında yayımlanan " KPSS-2023/5: Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması " kapsamında adayların belirtilen ücreti merak ediliyor.

Sağlık Bakanlığı 31 Bin 600 Personel Alımı Yapıyor!

Sağlık Bakanlığından gelen duyuruya göre Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden 31 bin 600 personel alımı gerçekleştirilecek. ÖSYM üzerinde trcih kılavuzları yayımlandı. Kontenjan dağılımı ve ilan detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/saglik-bakanligi-kpss-20235-ile-31-bin-600-personel-alimi-2023-h44108.html

KPSS Tercih Ücreti Ne Kadar?

Adayların KPSS 2023/5  tercih kılvuzuna tercih yapabilmeleri için 30 TL tercih ücretini ödemeleri gereklidir.

Yerleştirme ücreti 30,00 TL’dir. Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini yatıracaklardır. Yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dahil edilmeyecektir. Yatırılan yerleştirme ücretleri her ne sebeple olursa olsun iade edilmeyecek ve devredilmeyecektir. Yerleştirme ücretini banka şubesinden yatıracak adaylar, bankaların çalışma saatlerini gözönünde bulundurmalıdır.

Yurt dışındaki adaylar, tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.

ÖSYM Anlaşmalı Bankalar Hangileridir?

Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden yerleştirme ücreti yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi nedeniyle şubelerin açık olma durumlarını gözönünde bulundurmalıdır.

  • Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • İş Bankası’nın tüm şubeleri, ATM, mobil bankacılık ve internet bankacılığı
  • Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

*Yerleştirme ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartıyla da yatırılabilecektir.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2023, 09:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eda Uzun
Eda Uzun - 1 yıl Önce

Niye lisans mezunu alımı yok ? Biz geri zekalıyız değil mi burada çalışacak aklımız yok?

Neriman Özdemir
Neriman Özdemir - 7 ay Önce

Biz boşuna mı okuduk yaa madem alım yapmican neden fakülte açılıyor lisans mezunuyum işsizim hakkım zehir zıkkım olsun

Tuba
Tuba - 1 yıl Önce

Lisanslara kapalı olması saçmalık, ben belki temizlik personeli olmak istiyorum belki lisans alanında çalışmak istemiyorum.. buna siz neden karar veriyorsunuz? Ve ne hakla?

Bahar atıcı
Bahar atıcı - 7 ay Önce

Bu ülkede atama sistemi tamamen yanlış o kadar okul okuyoruz başarılı ve yetenekli oluyoruz ama sınavda ki matematik ve coğrafya bilgilerimize gore atama yapılıyor ve kendi bolumumden örnek veriyorum dış protezin ilk aşamasını bile beceremeyen kişiler kendi başına adsmlerdeki memurun bir ayda yaptığı işi bir günde yapan kişilere tercih ediliyor sonra da bu ülke neden ilerlemiyor çünkü işi bilmek değil mevzu ezber kafasıyla yaşayan otlar olmak

Makbule Pehlivan öksüz
Makbule Pehlivan öksüz - 7 ay Önce

Tibbi sekteterlikte hep on lisans 5 dersim var lise alimi yok duz liseler sucu nee okuyanlara da birsey yapilmali

Devrim taş
Devrim taş - 7 ay Önce

4 yıllık sağlık yönetimi bölümü alımı yok 2 yıllık bölümlerde alım var ŞAKA gibi

Senem
Senem - 7 ay Önce

Sağlık kurumları işletmeciliği bölümünu biz boşa okuduk herhalde ilkokul ortaokul mezunları torpille halkımıza giriyorlar yazık gerçekten

Zennure Türkan
Zennure Türkan - 7 ay Önce

Çok yerleşeceğiz ya bir de ücret oduyelim