KPSS 2022/7 Tercih Ücreti ve Anlaşmalı Bankalar Hangileri

Karayolları genel Müdürlüğü 2022/7 kapsamında tercih kılavuzuna tercihler başladı. Tercih ücreti ve anlaşmalı bankalar hangileri?

KPSS 2022/7 Tercih Ücreti ve Anlaşmalı Bankalar Hangileri

Karayolları Genel Müdürlüğü memur personel alımı için tercih süreci başladı. Tercihler 14 - 21 Nisan 2022 tarihleri arasında alınacak. Ön Lisans ve Lisans mezunu adyalardan tercih alınacak olup en çok trcih üreci ve anlaşmalı bankalar merak konusu oldu. Bizde İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde tercih ücreti hakkında bilgileri aktaracağız.

224 Kamu Personeli ve Memur Alımı Yapılacak!

Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 224 kişilik kadro ile Ön Lisans ve Lisans mezunu adyalar içrisinden memur alımı ve personel alımı yapılacak. Buna göre,

Ön Lisans mezunu 61 tekniker alımı,

Lisans mezunu 5 Avukat, 115 Büro Personeli, 3 Mimar, 38 Mühendis, 2 Şehir Plancısı olmak üzere 163 memur alımı yapılacak.

TERCİH KILAVUZLARI VE KONTENJAN DAĞILIMI BURADA

KPSS Tercih Ücreti Ne Kadar?

Adayların KPSS 2022/5 tercih kılvuzuna tercih yapabilmeleri için 30 TL tercih ücretini ödemeleri gereklidir.

Yerleştirme ücreti 30,00 TL’dir. Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini yatıracaklardır. Yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dahil edilmeyecektir. Yatırılan yerleştirme ücretleri her ne sebeple olursa olsun iade edilmeyecek ve devredilmeyecektir. Yerleştirme ücretini banka şubesinden yatıracak adaylar, bankaların çalışma saatlerini gözönünde bulundurmalıdır.

Yurt dışındaki adaylar, tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.

ÖSYM Anlaşmalı Bankalar Hangileridir?

Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden yerleştirme ücreti yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi nedeniyle şubelerin açık olma durumlarını gözönünde bulundurmalıdır.

  • Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • İş Bankası’nın tüm şubeleri, ATM, mobil bankacılık ve internet bankacılığı
  • Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

*Yerleştirme ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartıyla da yatırılabilecektir.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2022, 10:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eda Uzun
Eda Uzun - 3 ay Önce

Niye lisans mezunu alımı yok ? Biz geri zekalıyız değil mi burada çalışacak aklımız yok?

Tuba
Tuba - 2 ay Önce

Lisanslara kapalı olması saçmalık, ben belki temizlik personeli olmak istiyorum belki lisans alanında çalışmak istemiyorum.. buna siz neden karar veriyorsunuz? Ve ne hakla?