KPSS 2020/2 İle 2000 Üzeri Memur Alımı Kılavuzu Hazırlanıyor! Talepler Sona Eriyor

KPSS Puanı ile Merkezi yerleştirme için yeni bir adıma girilecek. Kılavuz hazırlanma aşamasında. Kurumların AÇSHB' ye taleplerinde son güne geldik. İşte detaylar.

KPSS 2020/2 İle 2000 Üzeri Memur Alımı Kılavuzu Hazırlanıyor! Talepler Sona Eriyor

Ülkemizde KPSS puanı ile memur alımı için her yıl iki kez merkezi yerleştirme yapılmaktadır. İlk merkezi yerleştirme Temmuz ayında yapılmıştı. İkinci merkezi yerleştirme ise Aralık ayında başlayacaktır. Bu yönde Memur ihtiyacı olan kurum ve kuruluşların Aile Bakanlığına taleplerinde son güne geldik. İşte KPSS 2020/2 kapsamında detaylar şöyledir.

Kimler 2020/2 Tercih Kılavuzunda tercih Yapabilecek?

Aralık ayında yapılan olan KPSS/2 ile memur alımına tercih yapacak adaylar öncelikle 657 Sayılı Devle Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " şartları aranacak. Bunun dışında Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak ile KPSS puanı şartı aranacak.

TERCİH YAPACAK KADIN ERKEK ADAYLAR BURADA. TIKLA SENDE KATIL

KPSS Detayı:

Merkezi Yerleştirme ile Memur alımları için adaylardan KPSS Şartı aranıyor. Bu kapsamda adayların 2020 yılında yapılış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak gereklidir.

KPSS Taban Puanı Kaça Düşer?

KPSS Tercihlerinde adayların en çok merak ettiği konulardan biriside KPSS puanı bu yıl kaça düşer olmuştur. Geçtiğimiz dönem puan durumlarına bakacak olursak Lisans mezunu alımlarda en düşük 50 puan, Ön Lisans mezunu en düşük 69 puan ve lise mezunlarından en düşük puan 69 puan olarak açıklanmıştı. KPSS 2020/2 de de puan beklentisi bu yöndedir.

Kurumların Taleplerini İletmesinde Son Gün!

KPSS 202082 Tercih Kılavuzu için yeni bir adıma giriyoruz. Kılavuzun hazırlanmaya başlayacağını söyleyebiliriz. Bilindiği üzere Merkezi atamalar kurumların bünyelerindeki boşluğa göre yapılıyor. Bu yönde kamu kurum ve kuruluşları bütçe durumuna göre bünyesine memur alımı yapmaktadır. Aile, Çalıma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına talepler 01 Eylül 2020 tarihinde başlamıştı ve artık 13 Kasım 2002 tarihi ile sona ermektedir. Kurumların bir çoğu bünyelerindeki boşluğun talebini oluşturmuş olup tüm talepler Aile Bakanlığı tarafından ÖSYM Tercih kılavuzu ile duyurulacaktır.

KPSS 2020/2 Tercih Tarihleri Ne Zaman?

AÇSHB bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre KPSS 2020/2 merkezi yerleştirme ile tercihlerine 30 Aralık 2020 tarihi ile başlayacak olup en geç 07 ocak 2021 tarihine kadar devam edeceklerdir.

TERCİH KILAVUZU YAYIMLADIĞINDA VEYA BİR GELİŞME OLDUĞUNDA TELEFONUNUZA ÜCRETSİZ BİLDİRİM ALMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİREBİLİRSİNİZ.

Android İşin Olsa Uygulamamız

İOS İşin Olsa Uygulaması

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 08:43
YORUM EKLE