KPSS 2019/5 MGM Personel Alımı Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM tarafından alınan tercih işlemleri sona erdi. 2019/5 kapsamında Tarım Bakanlığı MGM personel alımı tercih ve yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2019/5 MGM Personel Alımı Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 07 kasım 2019 tarihinde yayımlanan duyuruya göre Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak için Mühendis ve Tekniker kadrolarına personel alımı yapacağını belirtmişti. Alım işlemleri ÖSYM üzerinden KPSS 2019/5 kapsamında yapılcak. 

TERCİHLER SONA ERDİ!

ÖSYM tarafından kasım ayının ilk haftası gelen ve tercih işleleri 07 Kasım 2019 tarihi ile 13 Kasım 2019 tarihleri arasında alınan başvurular sona erdi. Yüzlerce aday tercih yaptı ve yerleştirme sonuçlarına göre Lisans mezunu 76 Mühendis ve Ön Lisans mezunu 26 Tekniker ataması yapılacak. Tercih yapan adaylar gözlerini gelecek sonuç duyurularına çevirdi. Peki Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Adayların yapması gerekenler nedir? İşte tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

ÖSYM TARAFINDAN YERLEŞTİRMENİN YAPILMASI:

Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

Yerleştirme yapılırken ÖSYM’ce sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan program ile sözleşmeli pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlılık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların ilgili kurum tarafından atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle sözleşmeli pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir sözleşmeli pozisyona yerleşememiş olacaktır.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN DUYURULACAK?

KPSS 2019/5 kapsamında alımı yapılacak memur sayısının genel toplam sayısı az olduğu için yerleştirme sonuçlarının geciçmeyeceğini düşünüyoruz. Büyük ihtimalle yerleştirme sonuçları Aralık ayına kadar yani kasım sonuna kadar duyurulacaktır. Adayların özellikle 18 Kasım 2019 ile 29 Kasım 2019 tarihlerine dikkat etmeleri gereklidir.

Yerleştirme sonuçları açıklanır açıklanmaz İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacğaız. İşin Olsa Mobil uygulamasını indirerek anında sonuçlardan haberdar olabilirsiniz.

SONUÇLARI BEKLEYEN ADAYLAR BURADA. TIKLA SENDE KATIL

SONUÇLAR NEREDEN AÇIKLANACAK?

Adaylar yerleştirme sonuçlarını, ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Yerleşme bilgileri ÖSYM’ce ilgili kuruma elektronik ortamda verilecektir. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini yerleştirildiği kurumdan öğreneceklerdir.

YORUM EKLE