Komutanlığa Devlet Memuru Alımı Resmi Gazete'de Yayımlandı! Bugün Başlıyor!

Az önce resmi gazete'de yayımlanmış olan ilana göre devlet memuru alımı yapılacak. Askeri komutanlık için memur alımı şartları şöyedir.

Komutanlığa Devlet Memuru Alımı Resmi Gazete'de Yayımlandı! Bugün Başlıyor!

Resmi Gazete'nin 25 Kasım 2019 tarihli yayımladığı ilana göre Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak için farklı pozisyonlarda devlet memuru alımı yapacağıı belirtti. Daha önce'de Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet adresi üzerinden duyurulan ilan resmi gazete'de de yayımlanarak başvuruların başlayacağı belirtildi.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı devlet memuru alımı için adaylardan özel ve genel nitelikler aranmaktadır. Bu bağlada adaylardan 657 Sayılı Devlet memuruları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacaktır. özel olarak ise aşağıdaki nitelikler talep edilecektir.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

KPSS Şartı: Başvuruda 2018 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03 puan türü kullanılacaktır. KPSSP3 puan türünden en az 60 puan ve 70 ouan alınması gerekmektedir.

Yaş Şartı: Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (05 Aralık 2001 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak. (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.)

BAŞVURULAR BAŞLIYOR

Sahil Güvenlik Komutanlığı devlet memuru alımı başvuruları 25 Kasım 2019 tarihi yani Bugün itibari ile saat 14:00 da başlayacak ve en geç 05 Aralık 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Başvurular sadece Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi İnternet adresi üzerinden yapılacak olup başvuru ekranı açıldığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirebilirsiniz

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 17:06
YORUM EKLE