Kömür İşletmeleri ( TKİ ) KPSS İle Memur Alımı ( Müfettiş Yardımcısı ) 2021

Türkiye Kömür İşletmeleri KPSS ile memur alımı ilanı yayımlandı. Müfettiş Yardımcısı kadrosunda memur alımı detayları ve şartlar haberimizde.

Kömür İşletmeleri ( TKİ ) KPSS İle Memur Alımı ( Müfettiş Yardımcısı ) 2021

Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü memur alımı ilanı ilanı Yayımlandı. Bu kapsamda TKİ Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Merkez Teşkilatı Teftiş Kurulu Başkanlığında görevlendirmek üzere Yarışma sınavı ile 7. dereceli kadroya 5 Müfettiş Yardımcısı Alımı yapılacak. Peki kimler başvuru yapabilecek? Genel ve Özel nitelikler nelerdir? detayları paylaşıyoruz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLCEK?

Adaylardan genel ve özel olarak bazı nitelikler aranacak. Bu kapsamda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise KPSS, Eğitim ve Yaş şartları aranacak.

Genel Şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gibi nitelikler aranacak.

Özel Başvuru Şartları:

Türkiye Kömür İşletmeleri adaylardan özel olarak Taksirli suçlar dışında hürriyeti kısıtlayıcı bir ceza ile hükümlü olmamak ve Sağlık durumu her türlü yolculuk ve iklim koşullarında görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olmak ile birlikte,

KPSS Şartı: ÖSYM tarafından 14-20-21 Temmuz 2019 veya 6-12-13 Eylül 2020 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre KPSS 1 puan türünde en az 80 puan almış olmak.

Eğitim Şartı: Üniversitelerin Maden, Jeoloji, Jeofizik, Kimya, Makine, İnşaat veya Elektrik Mühendisi yetiştiren fakülteleri veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yerli ve yabancı eğitim kurumlarından birini bitirmiş olmak

Yaş Şartı: 2021 yılının Ocak ayının birinci gününde 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 ve daha sonra doğanlar sınava girebileceklerdir.

Yabancı Dil Sınavı: İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden biri olmak üzere Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) (veya buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan) en az 70 puan aldığına yönelik geçerli belgeye sahip olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğünün memur alımı için adaylar başvurularına 26 Temmuz 2021 tarihi ile saat 9:00 itibari ile başlayacak olup en geç 20 Ağustos 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını www.tki.gov.tr web sitesinde duyurular bölümünde yer alan başvuru linki üzerinden yapılacaktır.

Sınav başvurusu, adaya ait son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, KPSS Sonuç Belgesi, Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi, e-devlet sistemi üzerinden alınacak kare kodlu mezuniyet belgesi, nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı ile bağlantıda bulunan başvuru formu ve eklerinin kişinin kendi el yazısıyla doldurularak istenen formatta sisteme yüklenmesi suretiyle tamamlanacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2021, 20:54
YORUM EKLE