Kastamonu Üniversitesi Memur Alımı Yapacağını Duyurdu!

Kastamonu Üniversitesi memur personel alımı yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre Kastamonu Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere Memur kadrosunda alım yapacağını belirtti. Adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgileri haberimizin devamında yer almaktadır.

Kastamonu Üniversitesi Memur Alımı Yapacağını Duyurdu!

Kastamonu Üniversitesi bünyesindeki memur eksikliğini gidermek için alım yapacağını duyurdu. Söz konusu ilan devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olup aranan şartlar ve başvuru tarihleri belirtilmiştir. Buna göre Kastamonu Üniversitesi bünyesine 1 kişilik boş kadro ile Avukat alımı gerçekleşitrecek. Ayrıca söz konusu ilan için başvuru şartlarını taşıyan adaylar Avukatlık sınavına katılacaklardır.

ADAYLARDAN ARANAN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Kastamonu Üniversitesi avukat alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Hukuk fakültesi mezunu olmak veya buna denkliği olan ve YÖK tarafından onaylanmış olan yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak ve Son Başvuru tarihi itibari ile Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak şartları aranacaktır. 

BAŞVURULAR:

Adaylar başvurularına İlanın yayım tarihi olan 11 Haziran 2018 tarihi itibari ile başladılar ve en geç 25 Haziran 2018 tarihine kadar başvuruların yapılması gerekmektedir. Başvurular Kastamonu Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile yapılacaktır.Başvuda bulunan adayların başvuru sonuçları ve değerlendirmesi 02 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak olup listede adı geçen adaylar 24 temmuz 2018 tarihinde sınava katılacaklardır. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen adaylar aşağıdaki bağlantı sayesinde ilanın tam metnine ulaşabilirler.

İlanın Tam Metni

YORUM EKLE