Kamuya Lise Mezunu 90 Zabıt Katibi Alımı Şartları? Türkiye Geneli Dağılım?

Kamuya memur alımı için en az lise mezunu adaylar alınacak. Farklı İllerde olmak üzere Türkiye Geneli Memur alımı yapılacak olup şartlar ve detaylar haberde.

Kamuya Lise Mezunu 90 Zabıt Katibi Alımı Şartları? Türkiye Geneli Dağılım?

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Türkiye Geneli farklı illerde olmak üzere Memur Alımı yapacağını bildirdi. Başvuru süreci hala devam etmekte olan ilan için ilan detaylarını İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

90 ZABIT KATİBİ ALIMI YAPILACAK!

YSK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Taşra Teşkilatında bulunan 87 biriminde görevlendirmek üzere 90 kişilik kadro ile Türkiye Geneli 48 şehirde Zabıt Katibi alımı yapılacak. Alım Yapılacak İler İse:

Adana 2, Ardahan 1, Artvin 2, Balıkesir 2, Batman 1, Bilecik 1, Bingöl 1, Bitlis 1, Çanakkale 1, Denizli 3, Diyarbakır 5, Edirne 3, Elazığ 1, Erzincan 1, Erzurum 5, Giresun 1, Hakkari 2, Hatay 2, Iğdır 3, İstanbul 6, İzmir 1, Karabük 1, Kars 3, Kastamonu 1, Kayseri 1, Kırıkkale 1, Kırklareli 1, Kocaeli 1, Kütahya 5, Malatya 1, Mardin 2, Mersin 1, Muş 1, Ordu 1, Rize 1, Sakarya 1, Samsun 1, Siirt 1, Sinop 1, Şanlıurfa 2, Şırnak 2, Tekirdağ 3, Tokat 1, Tunceli 1, Uşak 1, Van 5, Yozgat 3, Zonguldak 1 şeklinde alım yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Zabıt Katibi alımları için adaylardan genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, herhangi bir suç hükümlüüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

Ayrıca Özel Olarak İse;

  • 2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSS94 puan türlerinden en az 70 puan almışolmak,
  • Zabıt Katibi kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Başvurular Devam Ediyor!

Zabıt Katibi alımı başvuruları 7 Ekim 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 18 EKim 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını Kurumun resmi İnternet adresi üzerinden Elektronik ortamda gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet sevim
Ahmet sevim - 13 ay Önce

Bu devam eden alım mı yoksa yenimi açıldı