Kamuya En Az Lise Mezunu Zabıt Katibi Alım İlanı Yayımlandı!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre kamuya Zabıt Katibi Alımı yapılacak. Zabıt Katibi adayları uzun zamandır böyle bir fırsatı bekliyorlardı. Sonunda ilgili ilan yayımlandı ve En az lise mezunu Zabıt Katibi alınacak. İşte detaylar.

Kamuya En Az Lise Mezunu Zabıt Katibi Alım İlanı Yayımlandı!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 26 Ocak 2018 tarihli yayımlanan ilana göre kamuya Zabıt Katibi alımı yapılacak. Alım yapacak ilgili kurusum ise Yargıtay Başkanlığıdır.  Yargıtay Başkanlığı ilanı ile toplamda 110 kişi alacak olup bu kadrosnun bir kısmı Zabıt Katibi adaylarına verildi. Buna göre  Yargıtay Başkanlığı 52 kişilik boş kadro ile Zabıt Katibi alımı yapacak. İlana en az Lise mezunu olan adaylar başvuru yapacak olup, ilgili başvurular 29 Ocak 2018 tarihinde başlayacaktır.

Söz konusu ilan ile toplamda 52 kişi alınacak olup, 10 kişi Lisans mezunu, 32 Kişi Önlisans mezunu ve 10 Kişi Lise mezunları olan adaylardan alınacaktır. Ayrıca adaylardan ilgili olan  2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı şartıda aranacaktır.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER NELERDİR?

Yargıtay Başkanlığı alımını yapacağı Zabıt Katibi adaylarından genel olarak, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, Arşiv araştırmasında olumlu sonuç alabilmek, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Sosyal Güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak ve herhangi bir kuruma hizmet borcu olmamak şartları aranacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR:

Yargıtay Başkanlığı zabıt katibi adaylarından özel olarak, Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksek okulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise veya dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak.Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak şartları aranacaktır. Ayrıca adaylardan yaş şartı olarak ise, Başvurunun son günü olan 02/02/2018 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmaları gerekmektedir.

Başvuru şartlarının tamamını taşıyan adaylar Bilgisayar Uygulama sınavına çağırılacaklardır. İlgili duyuru www.yargitay.gov.tr adresinden sınavın saati ve yeri duyurulacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN NASIL YAPILACAK?

Yargıtay Başkanlığı alımını yapacağı zabıt katibi adayları için başvurular 29 Ocak 2018 tarihinde başlayacak. Buna göre adaylar başvurularını en geç 02 Şubat 2018 tarihine kadar saat 17:00a kadar elektronik ortamda başvuru yapacaklardır. Başvurular (https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-is-basvurusu) internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup bunun dışında yapılan başvuru şekilleri hiçbir şekilde dikkate alınmayacaktır. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar aşağıdaki verilen bağlantıyı kullanabilirler.

İlanın Tam Metni

Gelişmelerden Haberdar Olmak İster Misiniz?
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet acaba ne zaman çağrilir
ahmet acaba ne zaman çağrilir - 5 yıl Önce

ahmet acaba ne zaman çağrilir