Kamu Gözetimi Kurumu KPSS Puan Sırasına Göre Memur Alım İlanı Yayımlandı! İşte Şartlar

Kamu Gözetimi Kurumu bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanmış olan ilana göre KGK bünyesine toplamda 15 kişilik kadro ile memur alacak. Haberimizden başvuru şartlarına ve detaylara ulaşabilirsiniz.

Kamu Gözetimi Kurumu KPSS Puan Sırasına Göre Memur Alım İlanı Yayımlandı! İşte Şartlar

Kamu Gözetimi Kurumu memur personel alımı yapıyor. Resmi Gazete'nin 19 Şubat 2019 tarihli yayımında yapılan duyuruya göre Kamu Gözetimi Kurumu bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için farklı alanlarda uzman yardımcısı alacak. Buna göre Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunda Genel idare Hizmetleri sınıfında bulunan 8 ve 9 uncu dereceli kadrolarına Uzman yardımcısı kadrolarında görevlendirmek üzere 15 kişilik boşluk ile Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı yapılacak.

Buna göre Kamu Gözetimi Kurumu 9 Genel uzman yardımcısı, 2 Bilişim uzman yardımcısı, 2 Hukuk Uzman Yardımcısı, 2 istatistik uzman yardımcısı alımı yapacak.

SINAVA KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Söz konusu sınava başvuru yapacak adaylardan,657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki Birinci fıkrasındaki genel şartları taşımak, Alım yapılacak alanlara göre, Bilişim, Hukuk, İstatistik alanlarında fakültelerden mezun olmuş olmak, 2017 veya 2018 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSA Puan gurubundan KPSS P17, KPSS P18, KPSS P22, KPSS P23, KPSS P28, KPSS P44, KPSS P45, KPSS P46, KPSS P47 ve KPSS P48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak, Giriş sınavının yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak gibi nitelikler aranacak.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 25 Şubat 2019 tarihi itibari ile başlayabilir ve en geç 11 mart 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını son başvuru günü en geç 17:00 a kadar elektronik ortamda “www.kgk.gov.tr” adresinde yer alan “Sınav Başvuru Formu”nun, yapılan açıklamalar çerçevesinde doldurulması suretiyle yapılacaktır.

Başvurularını gerçekleştiren adaylar Giriş sınavının yazılı bölümü genel ve hukuk alanlarına başvuranlar için 13-14/04/2019 tarihlerinde, diğer alanlara başvuranlar için ise 14/04/2019 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar için sınav tarihinden en az 10 gün önce Kurumun “www.kgk.gov.tr” internet sayfasında ve e-Devlet portalında ilan edilecektir.

İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayarak İlanın Tam Metnine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca yayımlanmış olan memur alımı ilanlarından anında haberdar olmak için İşni Olsa Mobil uygulmasını indirerek ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 10:52
YORUM EKLE