Kamu Gözetimi Kurumu 2021 - 2022 KPSS Puanı İle Memur Alımı İlanı ( Uzman Yardımcısı )

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu memur alımı ilanı yayımlandı. KPSS Puan türü ve Uzman Yardımcısı Alımı şartları haberde.

Kamu Gözetimi Kurumu 2021 - 2022 KPSS Puanı İle Memur Alımı İlanı ( Uzman Yardımcısı )

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu memur alımı için ilan yayımlandı. Resmi gazetenin 31 Ekim 2022 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Kurum Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere 9. Dereceli kadroda olmak üzere 9 Kişilik kadro ile uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Adaylardan aranan başvuru şartları ve ilan detayları haberde.

Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu uzman Yardımcılığı giriş sınavına katılmak için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda Özel olrak ise, KPSS, Eğitim ve Yaş Şartları aranacak.

Genel Şartlar Nelerdir?

" Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Adaylardan özel olarak,

KPSS Şartı:

2021 veya 2022 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS P1, KPSS P17, KPSS P18, KPSS P22, KPSS P23, KPSS P25, KPSS P26, KPSS P27, KPSS P28, KPSS P44, KPSS P45, KPSS P46, KPSS P47 ve KPSS P48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak.

Eğitim Şartı:

Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile ticari bilimler fakültelerinden mezun olmuş olmak.

Yaş Şartı:

Başvuru yapacak adayların 2022 Yılı Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşından büyük olmamak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kamu Gözetimi Kurumu memur alımında başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştır. En geç 15 gün içerisinde başvuru yapılacak. Başvurular sadece İnternet üzerinden gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 31 Kasım 2022 - 13 Kasım 2022

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/kgmvds-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akça
Akça - 1 yıl Önce

Alıncek deniken memur gerçekten alınıyomu kaç yere baş vurduysam geti dönmediilan veriliyo ama alan yok