Kamu Denetçiliği Kurumu 20 Memur Alımı ( Uzman Yardımcısı ) İlanı 2021

Kamu Denetçiliği Kurumu memur alımı ilanı yayımlandı. 6328 sayılı Kanunun 5 inci maddesi gereğince Kamu Denetçiliği Uzman Yardımcısı alınacak.

Kamu Denetçiliği Kurumu 20 Memur Alımı ( Uzman Yardımcısı ) İlanı 2021

Kamu Denetçiliği Kurumu Resmi Gazetede memur alımı ilanı yayımlandı. 10 Kasım 2021 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre 2021 yılı Kamu Denetçiliği Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Bu yönde, Kamu Denetçiliği Kurumunda Genel İdare Hizmetleri sınıfında açık bulunan 9 uncu derece kadrolarda görev yapmak üzere, sözlü sınav ile 20 adet Kamu Denetçiliği Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır.

KADRO DAĞILIMI:

Kamu Denetçiliği Kurumu 20 kişilik kadro ile 10 Hukuk ve 10 Siyasal Bilgiler alanında Uzman yardımcısı alımı yapılacak. Kadro Dağılımı İse;

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak.

2- 2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS'ye katılmış olmak ve yukarıda yer alan tabloda belirtilen puan türlerinden asgari 70 puan ve üzerinde puan almış olmak,

3- Kurumun kadro ve ihtiyaç durumuna göre:

a) En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk fakültelerinden ya da denkliği ilgili makamlar tarafından kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak (KPSS P4 puan I. Grubu için),

b) En az 4 yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakültelerinden ya da bu fakültelere denkliği ilgili makamlar tarafından kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak (KPSS P33 veya KPSS P38 puan II. Grubu için).

4- Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Kamu Denetçiliği Kurumuna memur alımı başvuruları 15 Kasım 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 29 Kasım 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece e-Devlet Kamu Denetçiliği Kurumu – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 23:13
YORUM EKLE