Jandarma Genel Komutanlığı En Az Lise Mezunu Memur Alacak

Jandarma Genel Komutanlığı personel ihtiyacı için farklı pozisyonlarda en az lise mezunu olmak şartı ile toplamda 23 Sivil Memur Alımı yapacak.

Jandarma Genel Komutanlığı En Az Lise Mezunu Memur Alacak
Jandarma Genel Komutanlığı 19 Aralık 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinde bulunana memur personel ihtiyacını karşılamak amaçlı en az lise mezunu 23 Sivil Memur alımı gerçekleştirecek. Alınacak adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları aranacak olup başvuruda bulunacak adaylar, en geç 06 Ocak 2016 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı 7 adet Lisans mezunu uzman, 1 adet Lisans Mezunu Kimyager, 12 adet Lisans Mezunu Mühendis, 2 adet Önlisans Mezunu Tekniker ve 1 adet Ortaöğretim Mezunu Bahçıvan olmak üzere toplamda 23 adet Sivil memur alımı yapacak. Ayrıca her erkek hem bayan adaylarda başvuru yapabilir. 

Alımı yapılacak adaylardnan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 2016 yılında düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış ve Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans Mezunları için KPSSP93, Ortaöğretim Mezunları için ise KPSSP94 puan türleri aranacak, 18 yaşını tamamlamış olmak, herhangi bir kurumda çalışıyor olmamak, Erkek adaylar için askerlik ile ilgisi bulunmamak veya askerliğini yapmış olmak, Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Sivil Memur Adayı Olur" kararlı sağlık raporu almış olmak şartları aranmaktadır. 

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 16 Aralık 2016 tarihi ile 06 Ocak 2017 tarihleri arasında saat 09:00 ile 17:00 a kadar başvurularını gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Başvurular, sadece www.jandarma.tsk.tr internet adresinden yapılacak olup, posta ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek ve bu başvurulara cevap verilmeyecektir. Adaylar sadece bir unvanda başvuru yapacaklardır. Ayrıca Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilir ve ilan hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2016, 12:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek
Melek - 5 yıl Önce

Biz bunlara ösym den mi başvurubileceğiz? Yardımcı olur musunuz

Musa
Musa - 5 yıl Önce

Hayırlısı olur inşAllah şansımı denemek istiyorum.

lütfi
lütfi - 5 yıl Önce

askerlik neden şart ben anlıyamıyorum devlet kurumu degılmı gidecez illaki

bülent Karakoç
bülent Karakoç - 5 yıl Önce

2 taktik destek üst komutanlığında korgeneral YAŞAR MÜJDECİ 'nin bahcivanligini yaptım.1976 doğumluyum 25 yıllık cicekcilik mesleğiyle uğraş verdim kpss olmadigi için hiçbir yere giremiyorum bu işe cok ihtiyacım var nisanliyim düğün yapacağım kalıcı bir ise ihtiyacım var.05012075459