İSKİ 461 memur alımı sınav sonuçları listesi yayınlandı

İSKİ, 461 personel alımı süreciyle ilgili yürüttüğü prosedürlerden birisi olan sınavın sonuçlarını açıkladı ve sınav sonuç sorgu ekranını kullanıma açtı. Bu kapsamda adaylar sınav sonuçlarıyla ilgili detaylı bilgiye İSKİ'nin web sitesi üzerinden erişim sağlayabiliyor.

İSKİ 461 memur alımı sınav sonuçları listesi yayınlandı

İSKİ tarafından yürütülen 461 memur alımı süreciyle ilgili adımlardan birisi olan sınavın sonuçları açıklandı. Bu kapsamda adaylar sınav sonuçlarını öğrenmek için //www.iski.istanbul/web adresine girerek sorgulama yapabiliyor.

Sorgulama ekranı: //www.iski.istanbul/web/tr-TR/kurumsal/haberler1/haberler-detay/memur-alim-sonuclari-aciklandi

SINAV SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

İSKİ tarafından düzenlenen sınavın sonucunu öğrenmek isteyen adaylar yukarıdaki bağlantıya tıklayarak erişecekleri bağlantıdan sınav sonuç listesine erişim sağlayabilir. İlgili sayfada sorgulama yapan adaylar sınavının sonucunu görecektir.

14/11/2017 tarihli ve 30240 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılan değerlendirme sonrasında başarılı olan adaylardan istenilen atamaya esas teşkil edecek belgeler aşağıdaki gibidir.

GENEL BELGELER:

1. Dilekçe (örnekleri aşağıda mevcut)

2. Atama Beyan Formu (Adli sicil beyanı ve erkek adaylar için askerlik beyanı)

3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (2 Adet)

4. E-devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi veya diploma/mezuniyet belgesinin fotokopisi (Adayın diplomasının veya mezuniyet belgesinin kurumumuzca tasdik edilmek üzere aslını getirmesi zorunludur)

5. Tam teşekküllü (Devlet veya Sağlık Bakanlığı’nın ruhsatlandırdığı özel) hastanelerden alınacak sağlık kurulu raporu

6. Kan grubu kartı fotokopisi (1 adet)

7. Erkek adaylar için güncel tarihli askerlik durum belgesi veya terhis belgesinin fotokopisi

8. Son altı ay içerisinde mevzuata uygun olarak çekilmiş 50 mm x 60 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf (6 adet)

İSTENEN ÖZEL BELGELER:

1. Öğrenim durumu itibariyle önlisans ve lisans düzeyinden yerleştirilen adaylardan, varsa ortaöğrenimi normal öğrenim süresinden fazla (hazırlık sınıfı) okuyarak bitirenlerin diplomasının aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet) 

2. Öğrenim durumu itibariyle lisans düzeyinden yerleştirilen adaylardan, varsa lisansüstü öğrenim bitirenlerin diplomasının aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet)

3. Daha önce bir şekilde (399 SKHK, 657/4-B, Vekil Memurluk vb.) Emekli Sicil Numarası alan adaylar bu durumu dilekçelerinde belirtmelidirler.

4. Daha önce kamu kurumlarında çalışılmış veya halen çalışılıyor ise çalıştığını gösterir hizmet belgesi (1 adet)

BELGE TESLİMİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Adayların, atamaya esas teşkil edecek belgelerini açık adreslerini gösteren dilekçelerine eklemek suretiyle 27 Mayıs 2019 – 31 Mayıs 2019 tarihleri arasında (sadece iş günlerinde) Güzeltepe Mahallesi Alibey Caddesi No:7 34060 Eyüpsultan İstanbul adresinde bulunan İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Müdürlüğüne (6. kat) elden teslim etmeleri gerekmektedir. Askerlik hizmetini ifa edenler hariç olmak üzere posta yoluyla yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Sınav sonuçlarını diğer adaylarla tartışmak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 22:16
YORUM EKLE