İçişleri Bakanlığına Türkiye Geneli Lisans Mezunu 160 Büro Memuru Alımı Yapılacak!

İçişleri Bakanlığına memur alımı yapılacak. Personel alım ilanı daha önce Devlet Personel başkanlığı tarafından duyurulmuştu. Lisans mezunu olan adaylardan 160 büro memuru alımları için başvuru tarihleri, başvuru şartları ve detaylar haberimizde..

İçişleri Bakanlığına Türkiye Geneli Lisans Mezunu 160 Büro Memuru Alımı Yapılacak!

İçişleri Bakanlığına Lisans mezunu büro memuru alınacak. Bilindiği gibi İçişleri Bakanlığına bağlı Nüfus birimlerinde görev almak üzere sözleşmeli personel istihdam edilecek. Nüfus Müdürlüklerine Emniyet Genel Müdürlüğünün bazı birimlerinin devredilmesinin ardından personel ihtiyacı artmıştı. Buna göre Türkiye Geneli bir çok ilde ve ilçede Nüfus Müdürlüklerinde ki ihtiyaçları gidermek için alımlar başlayacak.

BAŞVURU TARİHLERİ.

Büro personeli unvanlarında 657 sayılı devlet memurlarını kanununda 4/B fıkrasına göre istihdam edilecek olan personellerin taşra birimlerinde görev alacaklar. Toplamda 1117 personelden 4 yıllık lisans mezunu olan adaylar arasından 160 kişi istihdam edilecek. Başvurular 16 Temmuz tarihinde başlayacak. Son başvuru tarihi 20 Temmuz cuma günü tamamlanacak.

EN ÇOK ALIM YAPILAN İLLER

Lisan mezunu büro memur alımlarında en çok alımlar İstanbul 20, Ankara 10, Van 10, İzmir 8, Bursa 8 kişi alım yapılacak. Başvuruların ardından il gruplarına göre bölgesel olarak sözlü sınav yerleri belirlendi. Kazanan ve göreve başlayan büro memurların ne kadar ücret alacakları da belli oldu. Buna göre 2,439 Tl brüt ücret ödemesi yapılacak.

Başvuru yapmak ve detaylar için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 21:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
metin
metin - 4 yıl Önce

35 yaş sınırı çok kötü oldu