İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Memur Alımı Başvuruları 13 Nisan Başlıyor!

İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilana memur alımı yapacağını bildirmişti. KPSS puanı ile yapılacak alımlar için süreç başlıyor ve online başvuru yapılacak.

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Memur Alımı Başvuruları 13 Nisan Başlıyor!

İçişleri Bakanlığı Mart ayının son haftasında yayımladığı ilanda bünysindeki memur ihtiyacını karşılamak üzere sınav ile memur alımı yapacağını bildirmişti. 24 Mart 2020 tarihinde duyurulmuş olan ilan için başvuru süreci 13 Nisan 2020 tarihinde başlayacak ve bu kapsamda İçişleri Bakanlığı Alımları hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

İLANIN DETAYLARI NEDİR?

İçişleri Bakanlığı Merkez teşkilatında bulunan Genel İdare Hizmetleri sınıfındaki 15 kişilik boş kadrosunu tamamlamak üzere Stajyer Kontrolör kadrosunda memur alımı yapılacağını belirtmişti. Bu kapsamda başvuru süreci 13 Nisan 2002 tarihi ile başlaytacak olup adaylardan aşağıdaki nitelikler aranacaktır.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

1 - 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak,

2 - En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,

3 - Giriş (sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.(01/01/1985 tarihinden sonra doğanlar),

4 - ÖSYM tarafından 2018 - 2019 yıllarında yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP9” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 90 kişi içerisinde bulunmak (90 ıncı aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına alınır).

NASIL BAŞVURU YAPILACAK? TARİHLER NEDİR?

İçişleri akanlığının Memur Alımı ilanı için başvuru süreci 13 Nisan 2020 tarihinde başlayacak olup en geç 17 Nisan 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu bağlamda  Başvurular Bakanlığın resmi internet adresi olan www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yayınlanacak olan sınav başvuru linki üzerinde yer alan “2020 yılı Stajyer Kontrolör Giriş (sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden e - Devlet şifresi ile 13 - 17 Nisan 2020 tarihleri arasında erişip, elektronik ortamda yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE