İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı - KPSS'li KPSS siz

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. KPSS Puanı ile veya KPSS siz Personel Alımı Kontenjan bilgisi ve şartlar haberde.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı - KPSS'li KPSS siz

İçişleri Bakanlığı Personel Alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 15 Aralık 2022 tarihi ile yayımlanmış olan Personel alımı ilanına göre İçişleri Bakanlığına bağlı olan Göç İdaresi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Göç İdaresi Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü bilgi işlem Daire Başkanlığından görevlendirilmek üzere 1 Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapılacak. KPSS Puanı olan veya olmayan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi personel alımları Bilişim Personeli kadrosunda yapılacak. 1 Kişilik kadro ile Tam zamlı çalışacak ve 4 kat Sözleşmeli Bilişim Personeli maaşı ile Kıdemli Veri Tabanı Uzmanı alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartları Nelerdir?

Göç İdaresi memur alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca " Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi nitelikler aranacak.

En az dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak gerekmektedir. 

KPSS Puanı Detayı Nedir?

Sözleşmeli Bilişim personeli alımı için adaylardan KPSS Şartı aranacak. Ancak KPSS Puanı olmayan adaylardan da başvuru alınacaktır. 

KPSS Puanı yapılacak başvurularda 2022 veya 2021 yıllarında yapılan sınavdan P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak. Değerlendirmelerde %70 KPSS ve %30 YDS puanı değerlendirilecektir.

KPSS siz personel alımında ise adayların puanı 70 olarak ele alınarak değerlendirmelerde %70 KPSS ve YDS Puanı % 0 olarak değerlendirlecek.

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi personel alımı başvuruları sadece İnternet'ten yapılacak. Buna göre 26 Aralık 2022 tarihinde başlayacak başvurular en geç 1 ocak 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.,

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
salih beşirbilal
salih beşirbilal - 6 ay Önce

salih

Yulduz Junashbayeva
Yulduz Junashbayeva - 6 ay Önce

Çalışmak istiyorum

MOHAMMAD SHOAİB MAKHDOM
MOHAMMAD SHOAİB MAKHDOM - 6 ay Önce

Afganistan vatandaşım İstanbul da yaşıyorum il göç idaresi de çalışmak istiyorum, inşAllah memnun kalırsın,