İçişleri Bakanlığı 300 Memur Alımı Hakkında Duyuru Geldi! 1200 Aday Seçildi!

İçişleri Bakanlığı memur alımı hakkında duyuru geldi. 300 İl Planlama Uzmanı hakkında sözlü sınav yerleri açıklandı.

İçişleri Bakanlığı 300 Memur Alımı Hakkında Duyuru Geldi! 1200 Aday Seçildi!

İçişleri Bakanlığı memur alımı hakkında duyuru geldi. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Bakanlık bünyesine 300 Uzman Yardımcısı istihdam edecek. Bu kapsamda adaylar Sözlü Giriş sınavına katılacak. 

300 Memur Alımı Yapılıyor! 

Bakanlık 30 Ocak 2023 ile 3 Şubat 2023 tarihleri arasında 300 memur alımı başvurularını gerçekleştirdi. Bu yönde adaylar İl Planlama Uzman Yardımcısı kadrosuna başvuru gerçekleştirdi. 

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

30 Ocak- 03 Şubat 2023 tarihleri arasında başvuruları alınan ve 27 Şubat-17 Mart 2023 tarihleri arasında giriş (sözlü) sınavları yapılması planlanan İl Planlama Uzman Yardımcısı alımına ilişkin sınavın 22 Şubat 2023 tarihinde yapılan duyuru ile ileriki bir tarihe ertelendiği bildirilmiştir.

Sözlü Sınav Tarihi ve Yeri Açıklandı!

İl Planlama Uzman Yardımcısı Giriş (sözlü) Sınavlarına başvuruda bulunan adayların sınav iş ve işlemlerine bugün itibariyle başlanacak olup, söz konusu giriş(sözlü) sınavları bakanlık tarafından gerçekleştirilecek.

Sınav Tarihleri: 27 Mart-07 Nisan 2023 tarihleri arasında 

Sınav Adresi: İç İşleri Bakanlığı  Personel Genel Müdürlüğü 3. Katta

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar için günlü katılım bilgisi aday durum sayfasına yansıtılmış olup, adaylar; sözlü sınav tarih/saat/yer bilgisini, e-Devlet üzerinden “İçişleri Bakanlığı/e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler” başlığı altında yer alan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığı ile açılan uygulamadaki “Başvurularım” sekmesindeki aday durum sayfasından takip edebileceklerdir. 
Sınav ile ilgili bilgilendirmeler için adaylara ayrıca herhangi bir yazılı bildirim yapılmayacaktır.

1200 Aday Sınava Katılacak!

Adaylar ilan edilen kadro sayısının 4 katına girip giremediği bilgisi ile giriş (sözlü) sınav tarih/saat ve yer bilgilerini e-Devlet üzerinden “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığı ile açılan uygulamadaki “Başvurularım” sekmesinden takip edebileceklerdir.

Sözlü Sınaba Katılacak Adaylar DİKKAT!

Adayların sözlü sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri yerde hazır bulunmaları ve onaylı kimlik belgelerinden (T.C. kimlik kartı, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya geçerlilik süresi bitmemiş pasaport) herhangi birini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Söz konusu belgeleri ibraz edemeyen adaylar sınava alınmayacak olup, bu adaylar konu ile ilgili olarak herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2023, 19:05
YORUM EKLE