HSK 10 Memur Alımı Başvuru Formu Yayımlandı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

HSK bünyesine memur alımı için Haziran ayında yeni bir ilan yayımladı. 10 Kişilik kadro ile en az lise mezunu memur alacak. İşte mezuniyete göre şartlar.

HSK 10 Memur Alımı Başvuru Formu Yayımlandı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Halimler ve Savcılar Kurulu bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere en az lise mezunu memur alımı yapacağını bildirdi. Alımlar 657 Sayılı Devlet memurları kanununa göre Kurulun Genel Sekreterliğine yapılacak. Ayrıca bu yönde adaylardan KPSS şartı talep edilmekte olup KPSS geçerlilik yılı 2018 olarak belirtildi.

KADRO BİLGİLERİ NEDİR?

Halimler ve Savcılar Kurulu alımları farklı derecelerde yapılacak. Bu yönde Dokuzuncu dereceli 7 kadro, Sekizinci dereceli 3 kadro yer alıyor. HSK bünyesine Veri Hazrlama ve Kontrol İşletmeni Alımı kadrosunda başvuru alacak. Adayların başvuru yapabilmeleri için Lise, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmaları gereklidir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Halimler ve Savcılar Kurulu bünyesine alacağı memur adayından genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri arayacak. Özel olarak ise adaylardan, Yaş, KPSS, Eğitim gibi nitelikler aranacak. İşte genel ve özel nitelikler şöyledir.

  • Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sğalık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,

KPSS şartı: 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

Yaş Şartı: KPSS Sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1983 ve sonrası doğumlu olanlar).

Eğitim Şartı: Fakülte/yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak veya en az lise ve dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

HSK Memur alımı için başvuruları 13 Temmuz 2020 tarihi ile 17 Temmuz 2020 tarihleri arasında alacak. Adaylar başvrularını istenen belgeler ve başvuru formu ile birlikte âkimler ve Savcılar Kuruluna şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ve benzeri yollarla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. (Başvuru adresi: Emniyet Mahallesi, Mevlana Bulvarı No:36 Yenimahalle / ANKARA)

BAŞVURU FORMU

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE