HMB ve GİB 2023 Yılı 3220 Memur Personel Alımı İlanı? Şart ve Kontenca

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı yapacak. Bakan Nebati kontenjan detaylarını paylaştı. Şartlar ve Kontenjanlar Nedir? GUY Alımı Şartları?

HMB ve GİB 2023 Yılı 3220 Memur Personel Alımı İlanı? Şart ve Kontenca

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı ve Personel Alımı açıklaması yaptı. Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı ve personel alımı için duyuru yayımladı. Bakan Nureddin Nebati yaptığı son dakika açıklaması ile Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 3220 Memur Alımı ve Personel alımı gerçekleştirilecektir. İşin Olsa ekibi olarak sizlere Maliye Bakanlığı ilanı hakkında detayları aktaracağız.

3220 Memur ve Personel Alımı Yapılacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir idaresi Başkanlığı memur personel alımı duyurusu yayımladı. Gelir İdaresi Başkanlığı 2750 Memur ve Bakanlık 470 Memur Alımı yapacağını bildirdi. İşte kontenjan detayları şöyledir;

Bizlere Her daim güç veren milletimiz için durmadan, yorulmadan aynı azim ve kararlılıkl çalışmaya devam ediyoruz. Türkiye Yüzyılını gerçekleştirmemize katkı sağlayacak ve gücümüze güç katacak bakanlığının merkez ve Taşra teşkilatında görevlendirmek üzere;

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı Kontenjanları:

  • 360 Defterdarlık Uzman Yardımcısı,
  • 40 Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı,
  • 10 Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı,
  • 40 Muhasebe Denetmen Yardımcısı,
  • 20 Hazine Avukatı,

Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı Kontenjanları:

  • 50 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı,
  • 2700 Gelir Uzman Yardımcı,

Bakan Nureddin Nebat Açıklaması:

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

HMB ve GİB memur personel alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümülülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi genel nitelikler aranacak.

Yaş Şartı:

01.01.2022 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak).

KPSS Şartı Ne Olacak?

Söz konusu memur personel alımlarında adayların 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak İstenecektir.

5 Şehir Tercih Hakkı Verilecek!

Gelir İdaresi Başkanlığı 5 il tercih edebilecektir. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar, KPSS A Puan sırası esas alarak tercih hakkı ekranında 5 il tercih edebilecekler. İl tercihleri KPSS Puanına göre yapılacak değerlendirmeye göre yapılacak.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Bakan Nureddin Nebati başvuru süreci hakkında herhangi bir bilgi paylaşımı yapmadı. Bu kapsamda başvuruların Mayıs ayı içerisinde başlaması beklenmemktedir.

İLANDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE
YORUMLAR
sinan koç
sinan koç - 3 hafta Önce

iş başvurusu yapmak istiyorum