HMB Uzman Yardımcısı Alımı Başvuruları Bitiyor! Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 yılı için 500 kişilik kadro ile Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Başvuru sürecinde son güne geldik. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

HMB Uzman Yardımcısı Alımı Başvuruları Bitiyor! Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı geçtiğimiz gün yayımladığı ilan ile bünyesine 2020 yılı için Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı alacak. Başvuruların 9 Kasım 2020 tarihi ile başlamış olup artık sona ermektedir. Peki Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Henüz başvuru yapmamış olan adaylar nasıl başvuru yapacak? İşte HMB Uzman Yardımcısı alımı ilanı detayları.

500 UZMAN YARDIMCISI ALINACAK!

Hazine ve Maliye Bakanlığı yayımladığı duyuurya göre Hazine ve Maliye uzman Yardımcılığı Giriş sınavı ile İstanbul ilinde ( Merkez Teşkilatı ) görevlendirmek üzere 500 kişilik boşluk ile Memur alımı yapacak. Alımlar KPSS puanı türüne göre yapılacak. İşte Hazine ve Maliye Uzman Yardımcılığına başvuru yapabilecek mezun olunan bölümler:

ADAYLARDAN ARANAN DİĞER NİTELİKLER:

Hazine ve Maliye Bakanlığı adayalardan yaş kriteri olarak Sınvın yapıldığı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aranacak. KPSS olarak ise 2020 yılında yapılan KPSS'den yukarıdaki tablodaki puan türlerinden en az 75 puan almış olmak gereklidir.

Genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Öte yandan İngilizce dilinden YDS puanına sahip olmak veya ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliği bulunan başka bir sınavdan en az 70 puan aldığına yönelik geçerli belgeye sahip olmak gereklidir.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

09 Kasım 2020 tarihi ile başlamış olan Uzman Yardımcısı alımı başvuruları için artık son güne geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 19 Kasım 2020 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. Başvurular Hazine ve Maliye Bakanlığı (www.hmb.gov.tr) internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Hazine ve Maliye Uzman yardımcılığı Giriş sınavı Sözlü olarak Ankara'da yapılacak. Bakanlık Sonuçların ne zaman açıklanacağı hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı. Ancak aldığımız bilgiye göre Başvuru sonuçları ve değerlendirme sonuçları Sınav gününden en az 10 gün önce Hazine ve Maliye Bakanlığı resmi İnternet adresi üzerinden ilan edilecektir. 

Giriş sınavına katılmaya hak kazanacak adayların KPSS puanları değerlendirilecek olup en yüksek puandan başlamak üzere en düşüğününe kadar sıralama ile yapılacak. Söz konusu Uzman Yardımcılığı giriş sınavına kadro sayısının 4 katı kadar katılacak. Buna göre 2000 kişilik bir sınav yapılacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİREREK GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OLABİLİRSİNİZ.

Android İşin Olsa Uygulamamız

İOS İşin Olsa Uygulaması

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2020, 19:50
YORUM EKLE