HMB KPSS İle Stajyer Hazine Kontrolörü ( Memur ) Alımı İlanı Yayımlandı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı yayımladığı ilan ile bünyesine memur alımı yapacak. Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığına memur alımı detayları haberimizde.

HMB KPSS İle Stajyer Hazine Kontrolörü ( Memur ) Alımı İlanı Yayımlandı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı ilanı yayımladı.

Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı olan Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı bünyesine Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edmek üzere 8. Dereceli kadroya memur alımı ilanı yayımladı. Alımlar Stajyer Hazine Kontrolörü Giriş sınavına göre yapılacak. 

Bu yönde Hazine ve Maliye Bakanlığı giriş sınavı sonucuna göre Stajyer Hazine Kontrolörü alımı yapacak.

Başvuru Şartları Nedir?

Stajyer Hazine Kontrolörü alımı için Bakanlık adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları arayacak. Özel olarak ise, KPSS, Eğitim, YDS, ve yaş şartları aranacak.

YDS Şartı:

İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden en az biri için sınav son başvuru tarihinden önceki beş yıl içinde ÖSYM tarafından yapılmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS veya e-YDS) en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

KPSS Şartı:

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının KPSSP18, KPSSP23, KPSSP28, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 (seksen) ve üzerinde puan almış olmak.

Eğitim Şartı:

En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olmak.

Ayrıca adayların Sağlık açısındna Türkiye'nin her yerinde görev yapabilecek durumda olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya bağlantısı olmamak şartları aranacak.

Başvuru Süreci Ne Zaman Başlayacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Stajyer Kontrolör alımı için başvurular 03 Şubat 2021 tarihinde başlayacak olup en geç 17 Şubat 2021 tarihine kadar geçerli olacaktır. Başvurular https://sinav.hmb.gov.tr adresi veya Bakanlık internet sayfasında belirtilen link üzerinden yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

İlana başvurular başladığında anında haberdar olmak için  İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz

YORUM EKLE