HMB 350 Memur Alımı 2023 ( Vergi Müfettiş Yardımcısı ) Şartları

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2023 yılı 350 vergi Müfettiş yardımcısı alımı yapacak. İlan kılavuzu yayımlandı. Şartlar Nelerdir?

HMB 350 Memur Alımı 2023 ( Vergi Müfettiş Yardımcısı ) Şartları

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur alımı yapacak. 31 Aralık 2022 tarihi ile gelmiş olan açıklamaya göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 350 vergi Müfettiş Yardımcısı alacak. KPSS puanı ile yapılacak memur alımı için Yazılı ve Sözlü olmak üzere İki aşamalı Giriş sınavı yapılacaktır. Peki başvuru şartları ne olacak? KPSS detayı nedir? İlan tarihi ne zaman? İşin Olsa ekibi olarak sizlerle detayları paylaşıyoruz.

350 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapılacak!

2 Ocak 2022 tarihi ile gelmiş olan ilana göre Hazine ve Maliye Bakanlığı ilan yayımlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine 2023 yılı memur alımı kapsamında olmak üzere Bakanlığın Vergi Denetim Kurulu başkanlığından görevlendirilmek üzere 350 Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak. Adaylardan aranan şartlar nelerdir?

Başvuru Şartları Ne Olacak?

HMB Memur alımı kapsamında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar içni askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak şartları aranacak. Ayrıca Bunlar dışında genel olarak,

- Vergi Müfettişliği mesleğinin gerektirdiği nitelikleri haiz bulunmak.

- Daha önce Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak.

- Başvuruyu, Hazine ve Maliye Bakanlığınca yayımlanan giriş sınavı duyurusunda belirtilen şartlara uygun olarak süresi içerisinde yapmış olmak.

KPSS Şartı Ne Olacak?

Vergi Müfettiş yardımcısı alımı için adyalardan 2021 veya 2022 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP17, KPSSP18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP27, KPSSP28, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az 80 ve üzeri puan almış olmak.

Yaş Şartı:

1 Ocak 2023 tarihi ile 35 yaşını doldurmamış olmak yani 01/01/1988 ve sonrası doğumlu olmak.

Eğitim şartı:

En az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Hukuk, Siyasi Bilgiler, İşletme, İktisadi, ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği olan bölümlerden mezun olmuş olmak.

Başvuru Tarihleri Açıklandı!

HMB 350 vergi müfettiş yardımcısı alımı için ilan yayımlandı. Adayların beklediği ilan için başvurular Şubat ayında gerçekleştirilecek. Başvurular sadece İnternet üzerinden yapılacak olup Bakanlık sitesinden gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihi: 6 Şubat - 31 Mart 2023 Saat 08.30 ile 17.40 aralığında

Başvuru Adresi: Hazine ve Maliye Bakanlığının resmi internet sitesindeki (https://www.hmb.gov.tr) Sınav Başvuru Formunu doldurmak suretiyle başvuracaklardır.

1750 Aday Seçilecek!

Söz konusu Müfettiş Yardımcısı alımı için adaylar KPSS puanına göre değerlendirilecektir. Buna göre Adayların LKPSS puanları ele alınarak kadro sayısının 5 katı aday sıraya göre Yazılı sınava katılacaklardır.

İLAIN TAM METNİ BURADA

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2023, 23:48
YORUM EKLE