HMB 250 Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alımı Sonuçları ve Sınav Konular?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2022 Yılı 250 Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alımı Sonuçları ne zaman? Sınav tarih ve detayları nedir?

HMB 250 Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alımı Sonuçları ve Sınav Konular?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvuruları sona erdi. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 81 Şehirde 250 Memur Alımı yapacağını bildirmişti. Söz konusu ilan ile 2022 yılı Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Başvurusu kabul eden adaylar Uzman Yardımcılığı Giriş sınavına katılacaklardır.  Başvuru yapmış olanlar için sonuçlar ne zaman açıklanacak? tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Bakanlığın memur alımı için KPSS Puanı kullanıldı. Bu yönde değerlendirmelerde de KPSS puanı ele alınacak. En yüksek puandan başlamak üzere en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile belirlenecektir. Toplamda Kadro sayısının 3 katı aday belirlenerek sınava çağırılacaktır.

Söz konusu Defterdarlık Uzman Yardımcılığı Sınavı Ankara'da uygulanacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvuruları en geç 11 Şubat 2022 tarihi itibari ile sona ermiş olup sonuçların ne zaman açıklanacağı Bakanlık tarafından bildirilmemiştir. Ancak önceki yıllardan yapılan alımlardan yola çıkacak olursak başvuru sonuçlarının en geç Şubat sonuna kadar açıklanması beklenmektedir.

Sonuçlardan anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indiriniz.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Defterdarlık Uzman Yardımcısı Sınav Konuları Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı için adaylar sınava katılacak. Giriş Sınavı konuları 5 farklı alanda yapılacak. Buna göre,

Hukuk: Anayasa Hukuku, Medeni Hukuk( Başlangıç, Kişisel Hukuku, Eşya Hukuku ), İdare Hukuku ( Genel Esaslar , İdari yargı ), Borçlar Hukuku ( Genel Hükümler ), Ticaret Hukuku ( Başlangıç ), Ceza Hukuku ( Genel Hükümler )

İktisat: Makro İktisat, Mikro İktisat

İşletme: Temel İşletme Kavramları, İşletme Yönetimi

Maliye: Kamu Maliyesi, Maliye Politikası,

Muhasebe: Genel Muhasebe,

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2022, 11:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

90 alan kazanamıyor ama 70 alan torpille memur oluyor.Ozellikle g.doguda siyasete yakın olanlar