HMB 161 Memur ( Vergi Müfettiş Yardımcılığı ) Sözlü Sınav Tarihleri

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş yardımcılığı sınavı hakkında açıklama yaptı. 2021 yılı Vergi Müfettiş yardımcılığı sözlü sınav tarihleri açıklandı.

HMB 161 Memur ( Vergi Müfettiş Yardımcılığı ) Sözlü Sınav Tarihleri

Geçtiğimiz dönemlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan 175 kişilik vergi Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı hakkında açıklama geldi. 5 Haziran - 6 Haziran 2021 tarihlerinde Giriş Yazılı bölüme katılan adaylar değerlendirmleri tamamlanarak Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi açıklandı.

SÖZLÜ SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU!

Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş sınavı tarihleri belli oldu . Sözlü sınava toplamda 161 aday katılacak olup Sözlü sınavlar listeye göre 27 Eylül 2021 tarihi ile başlayacak olup 15 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecektir. Buna göre ergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Sözlü Bölümü, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının merkez adresi olan Çukurambar Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:33 Çankaya/ANKARA adresinde yapılacaktır.

Sözlü Sınav tarihleri için Tıklayınız.

TESLİM EDİLMESİ GEREKEN BELGELER:

Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavının Yazılı Bölümünde başarılı olan adayların, sınavın Sözlü Bölümünden önce aşağıdaki belgeleri Başkanlığa teslim etmeleri gerekmektedir.

a) Yükseköğretim diplomasının veya mezuniyet belgesinin aslı veya Başkanlıkça onaylanmış örneği ile gerekmesi halinde denklik belgesi,

b) Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç belgesinin aslı veya Başkanlıkça onaylanmış örneği,

c) Nüfus cüzdanının veya Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartının Başkanlıkça onaylanmış örneği,

ç) Son bir yıl içerisinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf,

d) Sağlıkla ilgili, Vergi Müfettişliği görevini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel bir durumu olmadığına ilişkin yazılı beyan,

e) Erkek adayların askerlik ile ilişiği olmadığına dair yazılı beyan,

f) Adlî sicil kaydına ilişkin yazılı beyan.

YORUM EKLE