Hazine ve Maliye Bakanlığından Yeni İlan! 175 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni bir memur alımı ilanı yayımladı. Sınav ile 175 kişilik kadro ile Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak. Şartlar ve sınav detayları şöyledir.

Hazine ve Maliye Bakanlığından Yeni İlan! 175 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı 175 Vergi Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı ile memur alımı yapılacak. Yayımlanan ilana göre Vergi Denetim Kurulu Başkanlığına atama yöntemi ile KPSS puanı ile alım yapılacak. Sınav için adayların bazı nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Başvuru şartları ve kadro bilgileri hakkında detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

İki Aşamalı Giriş Sınavı Yapılacak!

Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığına Vergi Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı iki aşamadan yapılacak. Söz konusu Giriş sınavı klasik Usulde yazılı ve sözlü olarak sınav yapılacak. Yazılı Sınav için değerlendirmeler KPSS Puanı ile yapılacak. Değerlendirme sonrasında Yazılı sınavda başarılı olan adaylar sözlü sınava katılacaklardır.

Sınava Giriş Şartları Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise, Eğitim, KPSS şartları aranacak. Ayrıca;

  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Vergi Müfettişliği Mesleğinin Gerektirdiği nitelikleri haiz bulunmak,
  • Sağlıkla ilgili olarak görevini yapmasına engel herhangi bir durumu olmamak,
  • Daha önce Vergi Müfettiş yardımcılığı Sınavına katılmamış veya en fazla iki kes katılmış olmak,

KPSS Şartı: 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından P17, P18, P22, P23, P27, P28, P47 ve P48 puan türlerinden en az 80 veya üzeri puan almış olmak.

Eğitim Şartı: En az dört yıllık yükseköğretim veren hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği bulunan Yükskeöğretim kurulunca kabul edilmiş kurumlardan mezun olmuş olmak.

Yaş Şartı: Yazılı sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 01 Ocak 2020 35 yaşından büyük olmamak.

Vergi Müfettiş Yardımcısı Sınavına Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için başvurular 16 Kasım 2020 tarihi Pazartesi günü saat 08:30 itibari ile başlayacak. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilecek olup en geç 27 Kasım 2020 tarihi saat 17:30 a kadar yapılması gereklidir. Adaylar başvurularını sadece Hazine ve Maliye Bakanlığının resmi İnternet sitesi olan www.hmb.gov.tr adresi üzerinden Sınav Başvuru Formunu doldurmak sureti ile başvurulacaktır. Başvurular son bir ay içerisinde çekilmiş olan vesikalık fotoğrafı ile el yazısı ile hazırlanan özgeçmiş sisteme yüklenmesi ile yapılacak. Bunun dışında elden veya posta yolu ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 22:22
YORUM EKLE