Hazine ve Maliye Bakanlığı 500 Memur Alımı Yapacak! Eğitim Şartları Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 yılı uzman, müfettiş, denetçi avukat kadrolarındaki personel alımı ilanlarını açıklamaya devam ediyor. Adayların başvuru yapabileceği bir ilanda ise 500 uzman yardımcısı alımı yapılacak. Başvuru şartları nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 500 Memur Alımı Yapacak! Eğitim Şartları Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanı Bünyesinde Çalışacak 500 Uzman Personel Alınacak!

Hazine ve Maliye Bakanı bünyesinde çalışacak 500 personel alımı için başvuru ilanı açıldı. 500 kişilik memur alımı yapılacak. Hazine ve Maliye Bakanı Uzman Personel vasfında çalışacaktır. Aynı zamanda Gelir İdaresi Başkanlığında hizmet verecek Gelir Uzmanı ve Yardımcısı unvanında personel alımı yapılacaktır. KPSS puanı ile alınacak olan iş ilanında başvuru yapacak kişiler İktisat, Hukuk, İşletme, Uluslararası İlişkiler, Maliye, Ekonometri ve İstatistik Kanunlarından sınav yapılarak personel alımı gerçekleşecektir.

Başvuru Tarihi Nedir? Başvuru Nasıl Yapılacak?

Hazine ve Maliye Bakanı için başvurular İstanbul Hizmet Birimi tarafından gerçekleşecektir. Sınava giriş başvurusu 09/11/2020 ile 20/11/2020 tarihleri arasında www.hmb.gov.tr adresinde gerçekleşecektir. Hazine ve Maliye Bakanı tarafından açıklama göre sınav sadece elektronik ortamda gerçekleşecektir. Sınava giriş kısmını kazanan adaylar başvuru formunu imzalayarak Personel Genel Müdürlüğüne bizzat götürmelidir. Peki, sınav için sağlanması gereken koşullar nelerdir?

Yazılı Sınav Nerede Yapılacak?

İlana başvuru yapan adaylar Ankara da sınava girecektir. Hazine ve Maliye Bakanlığı resmi sitesi üzerinden (www.hmb.gov.tr) giriş sınavını kazanan adaylar sınava giriş yerlerini 10 gün önceden öğrenebilecektir.

İlana Kimler Başvuru Yapabilir?

4 yıllık lisans eğitimi mezunu olma şartı ile Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Girişimcilik, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası Finans Ve Ticaret, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İktisat, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İktisadi ve İdari Bilimler Programları, İnsan Kaynakları Yönetimi, İletişim Tasarımı ve Yönetimi, İşletme Enformatiği, İstatistik, İslam Ekonomisi ve Finans, İşletme Mühendisliği, İşletme, Pazarlama, Reklam Tasarımı ve İletişimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Yönetimi, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi, Yönetim Bilimleri Programı, Yönetim Bilişim Sistemleriİşletme Yönetimi, İşletme Ekonomi, Kamu Yönetimi, Maliye, Muhasebe ve Yönetim, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Hukuk Fakültesi, Bankacılık ve Finans, Aktüerya ve Risk Yönetimi, Bilişim Sistemleri ve Teknoloji, Ekonometri, Ekonomi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Girişimcilik, Endüstri Mühendisliği, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Politika ve Ekonomi, gibi en az lisans bölümlerinden mezun olunması gerekmektedir. Ayrıca KPSS P8, P13, P17, P18, P27, P28, P38 ve P43 puanı aşınması şarttır.

İlan Kılavuzu: https://www.isinolsa.com/memur-alimlari/maliye-bakanligi-merkez-teskilatina-500-uzman-yardimcisi-alacak-h36239.html

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2020, 16:27
YORUM EKLE