Hazine ve Maliye Bakanlığı 250 Memur Alımı Başladı! KPSS Şartı Ne Olacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvurusu başladı. Bakanlığa 2022 Yılı KPSS puanı ile 250 Defterdarlık Uzman Yardımcısı alınacak. KPSS Şartı nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 250 Memur Alımı Başladı! KPSS Şartı Ne Olacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için geçtiğimiz ay ilan yayımlanmıştı. 2021 yılı Aralık sonunda yaptığı duyuru ile Bakanlığa 250 memur alımı yapılacağı bildirilmişti. Türkiye Geneli farklı bölgelerde memur alımı yapılacak. Söz konusu alımlar Bakanlık tarafından yapılacak Giriş sınavı ile belirlenecek. Giriş sınavı sözlü olarak Ankara'da gerçekleştirilecek.

Daha önce de sizlere ilan hakkında detaylı bilgi paylaşımında bulunmuştuk. Ancak Adaylara hatırlatma amacı ile bilgileri bir kez daha sizlerle paylaşıyoruz.

Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alımı Başvurusu Başladı

Türkiye geneli taşra teşkilatlarına istihdam edilecek memur alımı için başvurular başladı. 31 Ocak 2022 tarihi ile başlayacak olan başvurular en geç 11 Şubat 2022 tarihine kadar yapılması gereklidir. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını sadece İnternet üzerinden e-Devlet şifresi ile kariyer kapısı üzerinden alınacak. Aşağıdaki başvuru adımlarını inceleyerek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Nasıl Başvuru Yapılacak! Elektronik Başvuru Ekranı:

Hazine ve Maliye Bakanlığı 250 memur alımı başvuruları İnternetten yapılacak. Aşağıdaki adımları inceleyerek başvurulara ulaşabilirsiniz.

1. ADIM: Başvuru yapacak adaylar başvurularını " https://www.turkiye.gov.tr/hazine-ve-maliye-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim " adresi üzerinden gerçekleştirebilecekler.

2. ADIM: Başvuru için açılan ekranda " Yeni Başvuru " seçeneğini seçtikten sonra " HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI - DEFTERDARLIK UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI DUYURUSU " yazısı üzerine gelip " Başvur " dedikten sonra e-Devlet sistemi üzerindeki adımları izleyebilirsiniz.

250 Memur Alımı Türkiye Geneli Yapılacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı Türkiye geneli farklı illerde ve ilçelerde olmak üzere 250 kişilik boş kadro ile yapılacak. Bakanlık tarafından Kadro il ve İlçe dağılımına ilişkin tablo için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir ve kontenjan dağılımına ulaşabilirsiniz.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 250 Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alımı İlanı 2022 Şartları

Kimler Uzman Yardımcılığı Sınavına Katılabilecek?

Hazine ve Maliye Bakanlığı defterdarlık uzman yardımcılığı alım ilanına başvuru için adaylardan;

- 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri sağlıyor olmak,

- 2020 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS'den P45, P46, P47 veya P48 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

- En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile diğer fakültelerin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

- 35 Yaşından gün almamış olmak,

şartları aranacaktır.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2022, 02:41
YORUM EKLE