Hazine ve Maliye Bakanlığı 2023 Yılı 500 Memur Alımı İlanı Şartları ve Kadroları?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 500 memur alımı müjdesi geldi. 2021 veya 2022 KPSS Puanı ile 500 memur alımı kontenjan ve nitelikleri haberde.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2023 Yılı 500 Memur Alımı İlanı Şartları ve Kadroları?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı yapacak. Az Önce gelmiş olan açıklamaya göre 500 kişilik boş kadro için müjde verildi. Hazine ve Maliye Bakanı olan Nureddin Nebati resmi Twitter hesabı üzerinde yaptığı açıklamaya göre 2023 yılı içerisinde 500 Memur alımı gerçekleştirilecek. HMB 500 memur alımı kapsamında başvuru alınacak kontenjanlar başvuru şartları belli oldu.

500 Memur Alımı Açıklaması:

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin NEBATİ açıklamasında,

Bakanlığımızın denetim gücünün artırılması için 2023 yılı Mart ayında 350 Vergi Müfettiş Yardımcısı, Defterdarlıklarımıza ise 2023 yılı Şubat ayında 150 Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı yapacağımızın müjdesini paylaşmak istiyorum. Tüm adaylarımız için hayırlı olsun.

dedi.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Adaylardan başvuru için 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Ayrıca adyalardan Yaş şartı, KPSS Şartı ve Eğitim şartlarıda aranacak.

Adaylar Yaş Şartında Esneme Bekliyor!

Kamuda memur alımı kapsamında 35 yaş şartı aranıyor. Adaylar bu durumda esneme bekliyor. Ancak Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımlarıda da yaş şartı aranacak. Bu kapsamda 01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olanlar ilana başvuru yapabilecekler.

Başvurular Ne Zaman Alınacak!

Bakanın da yaptığı açıklama ile başvurular 2023 yılında yapılcak. Bu kapsamda Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı için ilan belli oldu. Başvurular Ocak ayı içerisinde alınacak. Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı için ise henüz net bir tarih yok. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Şartlara ve detaylarına ulaşabilirsiniz.

150 DEFTERDARLIK UZMAN YARDIMCISI ALIMI İLANI DETAYLARI

350 VERGİ MÜFETTİŞ YARDIMCISI ALIMI İLANI DETAYLARI

İLANDAN HABWRDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerife
Şerife - 12 ay Önce

Yaş şartı esnetilsin alımlarda

Memur olmak isteyen biri
Memur olmak isteyen biri - 12 ay Önce

Ya sizin hicmi Allah korkunuz yok 35den sonrakiler ne yapacak biz niye okuduk!! Nasıl ailemize bakacaz ...