Hazine ve Maliye Bakanlığı 2019-2020 KPSS İle Memur Alım İlanı Yayımladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı az önce memur alımı ilanı yayımladı. KPSS puanı İle Lisans mezunu memur alımı yapılacak. İşte kadro ve başvuru bilgileri.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2019-2020 KPSS İle Memur Alım İlanı Yayımladı!

Resmi Gazete'de 23 Ekim 2020 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına  göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere memur alımı ilanı yayımladı. Bu kapsamda Bakanlık yapacağı Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı sınavı ile memur alımı yapacak. Peki alım yapılacak kadro bilgileri? Başvuru şartları? Başvuru bilgileri ve diğer bilgiler haberimizde yer almaktadır.

Kadro Bilgileri Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş Başkanlığında istihdam edilmek üzere 15 adet Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısının alımı yapacak. Alımlar yapılacak giriş sınavı ile belirlenecek olup iki aşamalı yazılı ve sözlü sınav yapılacaktır.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yer alan genel şartları taşıması,
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile Endüstri Mühendisliği ya da İşletme Mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olması
  • Giriş sınavının açıldığı yılın Ocak ayının birinci günü (1 Ocak 2020) itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olması (01/01/1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),
  • Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmaması,
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması,
  • Süresi içinde belirtilen şartlara uygun olarak başvurmuş olması, gerekmektedir. 

2019 veya 2020 Yılı KPSS Puanı Şartı Aranıyor!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları esas alınmak kaydıyla; KPSSP23, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 (seksen) ve üzerinde puan almış olması gereklidir.

Başvuruda bulunanlar arasından yapılacak sıralamaya göre, Teftiş Başkanlığı Yönetmeliği’nin 22’nci maddesi uyarınca, açıktan atama izni alınmış kadro sayısının on katı olan en yüksek KPSS puanlı 150 kişi içerisinde yer alması (Son sıradaki adayla aynı puana sahip adaylar da sınava kabul edilir.).

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Maliye Bakanlığı memur alımı için adaylar başvurularına 09 Kasım 2020 tarihi ile başlayacaklar. Adaylar başvurularını en eç 18 kasım 2020 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. Buna göre başvurular Bakanlığın resmi internet sayfasında (https://www.hmb.gov.tr) belirtilen bağlantı üzerinden yapılacaktır. Başvuru süreci 09 Kasım 2020 saat 08.30 itibari ile başlayıp Son başvuru günü saat 18:00'da sona erecektir.

İLANIN TAM METNİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 11:56
YORUM EKLE