Hazine ve Maliye Bakanlığı 130 Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilecek?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için geçtiğimiz günlerde ilan yayımlamıştı. KPSS Şartı olmaksızın 130 kişi alınacak olup şartlar nelerdir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 130 Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilecek?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı ilanı yayımlamıştı. Başvuruların başlamasına az bir zaman kalması ile Kimlerin başvuru yapabileceği merak konusu oldu! Hazine ve Maliye Bakanlığı gerçekleştireceği İç Denetçi Aday Belirlene Sınavı ile 130 memur alımı yapacağını bildirmişti.

İç Denetç, Adayı belirlenmesi ile İç Denetçi Sertifika Eğitimine katılacak 100 Genel Katılımcı kontenjanından, 30 Bilgi Teknolojileri Kontenjanından olmak üzere toplamda 130 memur alımı yapılacak.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR!

130 KPSS siz Memur Alımı ilanı Ekim ayının ilk haftasında yayımkanmıştı. İlana göre başvurular 21 Ekim 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 3 Kasım 2021 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Öncelikle adayların belirtilen tüm niteliklere sahip olmaları gerekmektedir. Şahsen yapılacak Ön Başvurular Hazine ve Maliye Bakanlığı 4. Cadde (Kazakistan Caddesi) No: 112 Kat: 4 Emek/Ankara adresine şahsen veya posta yoluyla yapabileceklerdir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Başvuru yapacak adaylar öncelikle Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleeri taşıyor olmaları gerekmektedir. Ayrıca bunun dışında,

En az dört yıl süreli eğitim veren yükseköğretim kurumları ile denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki eşdeğer eğitim kurumlarından birini bitirmek,

5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununa (Kanun) tabi genel yönetim kapsamındaki kamu idarelerinde (Kanuna ekli (I)-(IV)) sayılı cetvellerde yer alan kamu idareleri ile mahalli idarelerde çalışmış olma şartını yerine getirmek,

Sınavın son başvuru tarihi ile 45 yaşından büyük olmamak,

SOn başvuru tarihi olan 3 Kasım 2021 tarihi öncesi iki yıl içerisinde yapılan Yabancı Dİl Sınavından en az 50 puan almış olmak şartı aranacak.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 09:08
YORUM EKLE