Hazine ve Maliye Bakanı 5 Bin Memur Alımı Açıklaması Yaptı! Kadro Dağılımı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya üzerinden son dakika açıklaması yaptı. Buna göre 5 bin memur alımı kurum içi ve kurum dışından yapılacak? İlanlar ne zaman açıklanacak? Kadro dağılımı nedir? İşte detaylar

Hazine ve Maliye Bakanı 5 Bin Memur Alımı Açıklaması Yaptı! Kadro Dağılımı!

23 Ekim 2020 tarihli resmi gazeteye göre Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı Teftiş Kurulunda görevlendirilmek üzere Müfettiş Yardımcısı kadrosunda 15 personel alımı yapılacaktır. Bilindiği gibi Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Mart ayında yaptığı açıklamada; Gelir uzman yardımcısı, müfettiş, denetmen, gelir uzmanı avukat kadrolarında yeni memur alımı ilanlarının açıklanacağını müjdelemişti. Bu kapsamda açıklanan ilk ilan Hazine ve maliye müfettiş yardımcılığı sınavı açıklanmıştır.

Adaylar açıklanan ilanı başvurularını 9 Kasım 2020 tarihinden itibaren yapmaya başlayabilecekler. Son başvuru tarihi 18 Kasım 2020 tarihi olacaktır. Başvuru yapan adaylar arasından 10 katı kadar aday KPSS puan türüne göre sıralanacaktır. KPSS'den p23, p47, p48 puan türlerinden en az 80 ve üzeri almak gerekmektedir. 2019 ve 2020 KPSS sınavına girmiş adaylar başvuru yapabilecektir. Başvuruda yaş şartı üst sınırı 35 olarak açıklanmıştır. İlana dair bilgiler aşağıdaki haberimizden edebilirsiniz.

İLGİLİ İLAN: https://www.isinolsa.com/memur-alimlari/hazine-ve-maliye-bakanligi-2019-2020-kpss-ile-memur-alim-ilani-h36185.html

5 BİN MEMUR ALIMI MÜJDESİ GELDİ;

Hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak müjdeleri ardı ardına verdi. Yarından itibaren yıl sonuna kadar tedricen ilanlar açıklanacağını ve bu sürecin başladığını ifade etti. Açıklanan sosyal medya paylaşımında 5000 personel istihdamı gerçekleştirilecek. Bu istihdamların 3000 tanesi kurum içi görevde yükselme sınavı ile yapılacak. Görevde yükselme sınavında yapılacak açılacak kadrolar nelerdir?

Kurum içi ile sınav başvurusunda açıklanan kadro belli oldu. Defterdarlık uzman yardımcılığı 1500, gelir uzmanlığı 1500 olacak.

Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun olan adaylar için kurum dışından alınacak personel sayısı 2000 olarak açıklanmıştır. Bu alanların kadro dağılımı şu şekildedir. 1000 gelir uzman yardımcısı, 500 Hazine ve maliye uzman yardımcısı, 300 uzman yardımcılığı, 175 Vergi Müfettiş Yardımcısı, 15 Hazine ve maliye müfettiş yardımcısı, 10 stajyer hazine kontrolörü olacaktır. Bu açıklanan kadroların ilk ilan bugün geldi. Diğer ilanlar da önümüzdeki günlerden itibaren açıklanmaya devam edecek.

İLANLAR AÇIKLANDIĞINDA ANINDA ÖĞRENMEK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 00:49
YORUM EKLE