Hazine Müsteşarlığı Memur Alımı Yapacak

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığına bağlı olan Hazine Müsteşarlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere memur alımı yapacak.

Hazine Müsteşarlığı Memur Alımı Yapacak
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığına bağlı olan Hazine Müsteşarlığı bünyelerinde tespit edilen boş pozisyonların doldurulması için bu kadrolara memur personeli alımı yapmaktadır. Diğer kurumlara göre daha az kadro ayırdığı için sürekli takip edilmeyen kurumlar arasında yer alsa da memurların hakları oldukça iyi olduğu için açılan kadrolara başvuran kişi sayısı beklenenden daha fazla olmaktadır. Hazine Müsteşarlığından yeni yayımlanan bildiriye göre kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere uzman yardımcısı alımı yapılacağı ve bu alımlar için sınav yapılacağı duyuruldu.

Hangi Bölümden Kaç Memur Alınacak

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığına bağlı olan Hazine Müsteşarlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 28 uzman yardımcısı alacak. Peki alınacak olan memur adaylarının hangi bölümlerden mezun olması gerekiyor.

İktisat - 7 Memur
İşletme - 4 Memur
Maliye - 3 Memur
Hukuk - 5 Memur
Bilgisayar Mühendisliği - 4 Memur
Endüstri Mühendisliği - 3 Memur
Matematik - 2 Memur

Yukarıda belirtilen alanlardan mezun olan adaylar alınacak olan 28 uzman yardımcısı sınavına başvuru yapabilecek. 
Başvuru yapmak isteyen adaylar alanları ile ilgili Kamu Personeli Seçme Sınavın girmekte olup yukarıda ki alanlarında hangi bölümleri kapsadığı yayımlanan bildiri de detaylı olarak belirtilmiştir. Başvuru yapan adaylar Aralık ayı içerisinde sınava girecek olup başvuru yapmak ve tüm detayları öğrenmek isteyen uzman yardımcısı adayları aşağıda ki bildiriyi inceleyebilir.

Resmi Bildiri İçin Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2016, 15:18
YORUM EKLE