Hakimler ve Savcılar Kurulu ( HSK ) 10 Memur Alımı Sona Eriyor! VHKİ Alınacak

Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesine memur alımı yapacak. Başvurular 13 Temmuz 2020 de başladı ve artık sona eriyor. İşte ilanın detayları.

Hakimler ve Savcılar Kurulu ( HSK ) 10 Memur Alımı Sona Eriyor! VHKİ Alınacak

Hakimler ve Savcılar Kurulu memur alımı için geçtiğimiz günlerde ilan yayımlamıştı. Yayımlanan ilana göre 10 kişilik kadro ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alınacak. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? Başvuru şartları nedir? Başvuru detayları nedir?

KADRO DETAYLARI:

HSK bünyesine Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylardan 10 kişilik kadro ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı yapılacak. Bu kapsamda 9. dereceli 7 kişi ve 8. dereceli 3 kişi alınacak. Alımlar genel İdare Hizmetleri sınıfında yapılacak.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Başvuru süreci 13 Temmuz 2020 tarihinde başlamıştı. 4 Günlük başvuru sürecinin sonuna geldik ve başvurular en geç 17 Temmuz 202 tarihine kadar yapılacak. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar için son şans.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. 

Bunun dışında adaylardan, 2018 yılında yapılan KPSS'den lise mezunları için P94, Ön Lisans mezunları için P93 ve Lisans mezunları için P3 puan türünden 70 puan almış olmak ve 35 yaşından büyük olmamak şartı aranacak.

DEĞERLEMDİRMELER:

Yapılacak sınav uygulama sınavı ve sözlü sınav şeklinde iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir. KPSS(B) Grubu puan türlerine göre ilan edilen pozisyon sayısının 5 (beş) katı olan 50 (elli) aday arasına girenler uygulama sınavına (klavye sınavı) katılmaya hak kazanacaktır. 25/07/2020 Cumartesi günü saat 09:00'da Hâkimler ve Savcılar Kurulu binasında yapılacak ve bu sınavda başarılı olanlar www.hsk.gov.tr adresinden ilan edilecektir.

BAŞVURU FORMU VE KILAVUZU BURADA

DİĞER MEMUR ALIMI İLANLARI İÇİN TIKLA

YORUM EKLE