GSB Yurt Müdürlüklerine 500 Yurt Yönetim Memuru Alımı Devam Ediyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine Memur Alımı yapacak. Başvurular Devam ediyor. İlan hakkında ve değerlendirmeler hakkında detaylar haberimizde.

GSB Yurt Müdürlüklerine 500 Yurt Yönetim Memuru Alımı Devam Ediyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur Alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Memur Alımı ilanına göre Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı 63 Şehirde taşra teşkilatında görevlendirmek üzere 500 Yurt Yönetim Memuru Alımı yapılacak. Adaylardan aranan başvuru şartları ve değerlendirmeler için detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlere aktaracağız.

500 Yurt Yönetim Memuru Alımı Yapılacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Taşra teşkilatına 63 farklı ilde Alım yapacak. Alımlar Yurt Müdürlüklerine yapılacak olup adaylardan KPSS şartı aranacak. 2020 yılında alınan KPSS Puanı ile başvuru yapılacak. Bu yönde ise adaylara sözlü sınav yapılacak olup başarı sırasına göre atama yapılacak.

Başvuru Şartları Nedir?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak,
  • 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,
  • Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 65 yaşından büyük olmamak,
  • Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)
  • Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak,
  • Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,
  • Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.
  • Adayların başvurunun son günü itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.

Başvuru Süreci Devam Ediyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı ilanına başvurular 04 Ocak 2021 tarihi ile başlamıştı. En geç 20 Ocak 2021 tarihine kadar yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını  basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden “Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Alımı Sınav Başvurusu Formu” nu doldurarak elektronik ortamda yapacaklardır.

Başvurular Nasıl Değerlendirilecek?

GSB Memur alımı için adaylar başvurularını KPSS Puanı ile gerçekleştirecek. Bu kapsamda yapılan başvurular değerlendirmeye alınacak. KPSS Puanına göre yapılacak sıralama ile en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama adayarın sözlü sınava hak edilişleri belirlenecek. KPSS Sırasına göre 4 kat aday belirlenerek sözlü sınava katılacaklardır.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 10:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan
Ramazan - 11 ay Önce

Başvuru ekranı açılmıyor kaç gündür

Boş ver gitsin
Boş ver gitsin @Ramazan - 11 ay Önce

E devletten yapınız. 20 Ocak son gün biraz acele ediniz