GSB 2021 Yılı 2425 Memur Alımı İptal Mi Edildi?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur Aımı ilanı henüz yayımlanmadı. 2021 yılı içerisinde alımı yapılması için söz verilen ilan ne oldu? 2021 Yılı Memur alımı iptal mi edildi?

GSB 2021 Yılı 2425 Memur Alımı İptal Mi Edildi?

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2021 Yılı için söz verdiği memur alımı ve personel alımı kontenjanını tamamlayabilecek mi? Söz verilen 8121 Memur alımı tamamlanacak mı?

Adayların merak ettiği konulardan birisi olan GSB Memur Alımı için yeni gelişmeler var mı? 2021 yılı Memur Alımı ilanı iptal mi edildi? Tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Söz Verilen 2425 Memur Alımı Neden Hala Yayımlanmıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından mart ayında açıklaması yapılmış olan 8 bin 121 memur personel alımının ardından Gençlik ve Spor Bakanı da açıklamada bulunmuştu. Söz konusu duyuruların ardından Sözlemeli Personel Alımı ve İşçi alımları yapıldı. Ancak hala Memur Alımı hakkında herhangi bir gelişme yok. İlan hakkında herhangi bir erteleme kararı olmamasına rağmen ilan henüz yayımlanmadı.

2021 Yılı Memur Alımı İlanı İptal Mi Edildi?

İlan iptali hakkında Bakanlık herhangi bir açıklama yapmazken adaylar endişeye kapıldı. 2021 yılı Son ayına girilmesi sebebi ile adayların akıllarında tek bir soru kaldı. GSB Memur Alımı ilanı yayımlanacak mı?

Henüz adaların önünde 1 aylık bir süre var ve Gençlik Bakanlığından bir müjde bekliyoruz. İşin Olsa ekibi olarakta konunun arkasında adayların hakkını korumaya devam edeceğiz. Söz verilen 2425 memur alımı ilanı yayımlanmalıdır.

2425 Memur Alımı Hangi Alanlarda Yapılacak?

Bildiğiniz gibi Gençlik ve Spor Bakanlığı 2021 yılı kapsamında sözleşmeli olarak 1350 Antrenör ve Spor Uzmanı alımı yaptı. 4346 kişilik kadro ile de İşçi statüsünde Temizlik Personeli ve Güvenlik personeli alımı yapmıştı. 8121 kişilik kadrodan geriye kalan ise 2425 kişilik kadro ile farklı alanlarda memur alımı yapılması bekleniyor.

Alım Yapılcak Kadrolar ve Şartları Ne Olacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımları için Türkiye geneli bir alım bekliyoruz. Adaylardan mutlaka KPSS ve Eğitim nitelikleri aranacaktır.

Gençlik Çalışanı Alımı Şartları:

  • 4 Yıllık Lisans mezunu olmak,
  • 2020 veya 2021 yıllarındaki KPSS'den P3 puan türünden en az 60-70 puan almış olmak,

Yurt Yönetim Personeli Alımı Şartları:

  • Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin lisans mezunu olmak,
  • 2020 veya 2021 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden en az 60-70 puan almış olmak,

Psikolog Alımı Şartları:

  • Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak,
  • KPSS'den en az 60- 70 puan almış olmak,

YORUM EKLE
YORUMLAR
Naser
Naser - 2 yıl Önce

Beklemekten yaşımız geçiyor lütfen ne olur sayın devlet büyüklerim iktisat mezunlarının kadrolarını arttırırmısınız ayrıca memur alımı için 35 yaş sınırına 1 veya 2 yaş daha edilsin yasalaşsın istihdam olamıyoruz geçinemiyoruz 35 yaş yanlışından dönülsün hangi devirde yaşıyoruz

Baha Tuncel
Baha Tuncel - 2 yıl Önce

Merhabalar genclık be spor bakanlıgı yenı ılanda genclık calısanı pozısyonunda 2021 kpss puanıyla da basvurı yapabılırmıyız