GİB 750 Memur Alımı Sona Eriyor! GUY Alımı Sonuçları Ne Zaman?

Gelir İdaresi Başkanlığı GİB 13 Şehirde 750 memur alımı için başvurular sona eriyor. Gelir Uzman yardımcılığı sınavı ve konuları nedir?

GİB 750 Memur Alımı Sona Eriyor! GUY Alımı Sonuçları Ne Zaman?

Gelir İdaresi Başkanlığı giriş sınavı ile memur alımı yapacak. Başvuru süreci Kasım başında başlamıştı ve artık sona ermektedir. 13 farklı şehirde olmak üzere 750 Memur Alımı yapılacak. Bu yönde başvuru işlemleri sonrası GİB mevcut başvuruları inceleyerek değerlendirme sonucu adaylara duyuracak.

Sınav İle 750 Memur Alınacak!

Gelir İdaresi Başkanlığı 2021 yılı kapsamında olmak üzere yapacağı Gelir Uzman yardımcılığı Giriş sınavı ile 750 memur alımı yapacak. GUY Alımları 13 farklı ilde yapılacak olup ağırlıklı olarak İstanbul'da memur alımı yapılacak.

Kontenjan Dağılımı ve Başvuru Şartları Burada

Başvuru Süreci Bitiyor!

GUY Alımı başvuruları 15 Kasım 2021 tarihi ile başlamıştı ve en geç 24 Kasım 2021 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını Gelir İdaresi Başkanlığı resmi İnternet adresi üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Başvuru Değerlendirmesi KPSS Puanına Göre Yapılacak!

Adaylar başvurularını bildiğiniz gibi KPSS Puanına göre gerçekleştirmişlerdi. Başvuru için 2020 ve 2021 yıllarında yapılan KPSS'den en az 70 puan almış olmak şartı ile yapılacağından adayların Taban KPSS Puanı P48 puan türünden sıralanacak.

En yüksek puandan başlamak üzere en düşük KPSS Puanına kadar kadro sayısının 5 katı aday belirtilerek Gelir Uzman Yardımcılığı sınavına tabii tutulacaklardır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Başvurusunu gerçekleştiren adaylar heyecanlı sonuç bekleyişi başladı. başvuru sonuçlarının sınav tarihinden en az 10 gün önce açıklanacağını duyuran Gelir İdaresi Başkanlığı sonuçları sınava girecek adayların listesi v yazılı sınav tarihi ile Resmi İnternet adresinde açıklayacak. Bu yönde başvuru sonuçları 1 Aralık 2021 tarihine kadar açıklanması beklenmektedir.

Yazılı Sınav Tarihi Belli Oldu!

Giriş sınavının yazılı bölümü 11 Aralık 2021 Cumartesi günü saat 10.00'da Ankara'da yapılacaktır.

Başvuru sonuçlarını açıklandığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indiriniz.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE