GİB 2023 Yılı 2000 GUY Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Gelir İdaresi Başkanlığı memur alımı başvurusu başladı. 2023 yılı GUY Alımı Başvuru ekranı, Şartlar ve Kontenjan Şehir Dağılımı nedir?

GİB 2023 Yılı 2000 GUY Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Gelir İdaresi Başkanlığı 2000 Memur Alımı Yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere fakrlı şehirlerde olmak üzere 2000 Memur alımı yapılacak. Söz konusu GİB Memur alımı için başvurular başladı. Adayların beklediği süreç az önce başlamış olup şartlar ve kontenjan bilgisini sizlerle paylaşacağız.

2000 Memur Alımı Yapılacak!

Gelir İdaresi Başkanlığı her yıl binlerce memur alımı ilanı yayımlıyor. 2023 yılı gelmiş olan duyuru ile GİB Türkiye geneli olmak üzere 2000 Gelir Uzman Yardımcısı ( GUY ) Alımı yapılacak. Buna göre gelir İdaresi yayımladığı kılavuzda kontenjan dağılımı ve şartları duyurdu. 81 Şehir Kontenjan dağılımına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/gib-2023-yili-2000-memur-guy-alimi-ilani-sartlari-kpss-h43378.html

Başvuru Süreci Bugün Başladı!

Gelir İdaresi başkanlığı memur alımı başvuru süreci uzun zamandır bekleniyordu. Bu yönde Başkanlık yayımladığı duyuru ile başvuru süreci en geç 10 gün sürecektir.

Başvuru Tarihleri: 10 - 19 Ocak 2023

Başvuru Ekranı:  //sinav.gib.gov.tr 

Başvurular sadece Yukarıdaki elektronik adres üzerinde yapılacak. Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak Online Başvuru sistemine kayıt işlemlerini gerçekleştirerek ve ilgili formu doldurarak gerçekleştirilecektir.

NOT: Kayıt ve Başvuru işlemlerini masaüstü bilgisayarınızdan Google Chrome tarayıcısını kullanarak yapmanız önerilmektedir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Gelir İdaresi Başkanlığının GUY alımına başvuru yapacak adaylardan Genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları aranacaktır. 

Özel Olarak İse,

Eğitim Şartı:

Üniversitelerin lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,

KPSS şartı:

ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan sınavdan KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,

Yaş Şartı:

01.01.2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),

Yazılı ve Sözlü Sınav Yapılacak!

Gelir idaresi Başkanlığı GUY alımı için adaylarda KPSS Puan değerlendirmesi yapılacak. Söz konusu değerlendirme sonucunda KPSS Puan sırası ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından açıklanacaktır.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınav Giriş Belgesi ile birlikte, T.C. kimlik numarası ve fotoğrafı bulunan; Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartı, sürücü belgesi veya kullanım süresi dolmamış pasaport belgelerinden en az birini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bunlardan en az birinin olmaması durumunda aday sınava alınmayacaktır.

Sınavlar ve sonuçlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için ve anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indiriniz.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şeref tufan
Şeref tufan - 5 ay Önce

Kahramanmaraş

Mehmet bari arıcı
Mehmet bari arıcı - 5 ay Önce

Hakkari