GİB 1000 Memur Alımı ( Gelir Uzman Yardımcısı ) Başvuruları Sona Eriyor

Gelir İdaresi Başkanlığı GUY alımı için başvurularda son güne geldik. Türkiye Geneli Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapılacak.

GİB 1000 Memur Alımı ( Gelir Uzman Yardımcısı ) Başvuruları Sona Eriyor

Gelir İdaresi Başkanlığı son 3 yıldır GUY alımı ilanı yayımlamamıştı. 2020 yılı itibari ile gelen ilana göre Gelir İdaresi Başkanlığı Türkiye Geneli farklı teşkilatlarına 1000 kişilik boşluk ile Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Başvuru süreci 09 Kasım 2020 tarihi ile başlamıştı ve artık sona eriyor.

EN FAZLA 5 İL TERCİH YAPILABİLECEK?

Gelir İdaresi Başkanlığı 1000 Memur Alımları fakrlı illerden yapılacak. Adaylar en fazla 5 il için tercih yapabilecekler. İl içinde atama yapılacak birden fazla yer belirlenmişse, adaylar belirlenen bu yerlerin tamamını, tercih ettikleri her il için ayrı ayrı olmak üzere öncelik sırasına göre başvurularında belirtmek zorundadırlar. Adaylar daha sonra bu tercihlerinden vazgeçemeyeceklerdir.

Adayların, tercih ettikleri illerden hangi ilin yazılı sınavına gireceği, KPSS (A) puanı esas alınarak yapılan başarı sıralamasına göre tespit edilecektir.

GUY GİRİŞ SINAVI ŞARTLARI:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,
  • 01.01.2020 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),
  • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak,
  • ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,
  • Süresi içinde başvuru yapmış olmak.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR! NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Gelir İdaresi Başkanlığı Alımları için başvurular 09 Kasım 2020 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 19 Kasım 2020 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir.

Gelir uzman Yardımcısı alımı başvuruları online olarak yapılacak. Bu bağlamda adayların //sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır. Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır.

YORUM EKLE