Gençlik ve Spor Bakanlığı Temizlik Görevlisi Alacak! Maaşları Ne Kadar?

Gençlik ve Spor Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilanda, temizlik görevlisi kadrosuna da yer verdi. Peki temizlik görevlisi maaşları ne kadar? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Gençlik ve Spor Bakanlığı Temizlik Görevlisi Alacak! Maaşları Ne Kadar?

Kamuya memur personel alımlarına yönelik yeni ilanlar yayımlanıyor. Bu ilanlarda en son Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilan yayımlandı ve bakanlık bünyesine 4491 personel alımı yapılacağı aktarıldı. Spor Bakanlığı bünyesine yapılacak bu alımlar, sürekli işçi statüsünde görev alacak kişilere yönelik olarak duyurulmuştur. Bu bağlamda çok farklı kadrolardan alımlar yapılmakta, ilanlar yayımlanmış bulunmaktadır. İlan edilen kadrolar arasında temizlik görevlisi pozisyonu da yer almaktadır. Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) sürekli işçi alımında, temizlik görevlisi kadrosu için başvuru yapan kişiler, göreve başlamaları durumunda ne kadar maaş alacaklarını merak etmektedirler. Yoğun olarak sorulan bu soruya, asgari ücretin yeniden düzenlenmesi ve kamudaki statüler ışığında bir bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

GSB 2021 İŞÇİ ALIMI İLANI BURADA

Gençlik ve Spor Bakanlığı temizlik görevlisi alımının detayları

Bu statüde çalışacak kişiler, sürekli işçi olarak görev yapacaklar, bu nedenle iş garantilerinin olduğunu söylemek mümkün. Elbette her kamu personelinin dikkat etmesi gerekenlere dikkat etmek koşuluyla. Merak edilen temizlik görevlisi maaşları konusunda bilgi verecek olursak şunları aktarabiliriz:

Bu kişilerin maaşlarının da asgari ücretin biraz üzerinde olacağını söyleyebiliriz. 3500 TL olarak yeniden düzenlenen asgari ücretten farklı olarak, kamuda sürekli işçi statüsünde çalışacak kişilerin maaşları 3700 TL ile 4100 TL arasında değişiklik gösterebilir. Bu tutar, kişinin eğitim durumu, mesleki bilgi ve tecrübesi, evli olup olmadığı, çocuk durumu gibi faktörlerle değişiklik gösterebilmektedir.

Bu kapsamda:

1/4 dereceye ve 25 yıl üzeri bir hizmet yılına sahip temizlik görevlisi ve hizmetli sınıfı 4 bin 601 TL maaş alıyor.

9/1 dereceye sahip yeni başlayan bir personel ise 4000 TL Civarında maaş almaktadır.

Kamuya yönelik tüm memur alımlarından ve merak edilen sorulardan ilk siz haberdar olmak isterseniz isinolsa.com mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip edin, ilanları sosyal medyada görün. Takip etmek için tıklayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2021, 11:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saim gundogdu
Saim gundogdu - 5 yıl Önce

Eşim yedekten temizlik gorevlisi icin mulakata girdi tum sorulari bilmesine ragmen elediler.Ben ise simdi Alinacak olan Guvenlik icin basvuru yapacagim koruma guvenlik onlisans mezunuyum kuratan ciktiktan sonra mulakatta adami olanlari niye aliyorlar ki ben koruma guvenlik onlisans meznyum 3 tane yuksek onur belgem var issizim seker fab cikarttilar bizleri

BEDRİ kösem
BEDRİ kösem - 5 yıl Önce

Selam işzızım iş ariyorom iş neolrs yaparım

ömer
ömer - 5 yıl Önce

bende iş istiyommmm

Memet
Memet - 2 yıl Önce

Bakana yalvarana kadar Allaha yalvarın nasibinizi varsa olur torpil istiyorsunuz torpil yapılsa alacağınız paranın hayrını görebilcekmisiniz Rabbım bir ayetinde buyuruyorki ..size bir iyilik gelecekse dünya bir araya gelse onu kimse engelleyemez size bir kötülük gelse yine ona kimse engel olamaz .

Ayhan
Ayhan - 5 yıl Önce

İssizim. İştiyorum

murat öksüz
murat öksüz - 5 yıl Önce

sayın bakanım benim babam öldü benim bu işe ihtiyacım var ne olur işkurdan başvuru yaptım
sizden yalvarırım lütfen

Melek kaya
Melek kaya - 5 yıl Önce

Dul ve Velayetleri bende olan iki oğlum var.1.200 kira ödüyorum.2 ay dir işsizim.ALLAH rızası Icin iş imkanı istiyorum.calmadigim kapı kalmadı.

Fatma
Fatma - 5 yıl Önce

Merhabalar ben de başvurdum temizlik görevlisi İşkur ilanına . Daha kura sonuçlarını ögrenemedım.
Temizlik görevlisi olarak sözlü mulakatta neler soruldu eşinize daim bey. Yazabilir mısnız