Geli İdaresi Memur Alımı ( Gelir Uzmanlığı Yeterlik ) Hakkında Sınav Duyurusu!

Geli İdaresi Başkanlığı beklenen sınav tarihini açıkladı. Sınava katılacak adaylara duyuru yapıldı. İşte sınav tarihleri ve adresleri.

Geli İdaresi Memur Alımı ( Gelir Uzmanlığı Yeterlik ) Hakkında Sınav Duyurusu!

Gelir İdaresi Başkanlığından az önce gelen duyuruya göre memur alımı hakkında sınav duyurusu yapıldı. Adayların uzun zamandır beklediği Gelir Uzmanlığı Yeterlilik sınavı açıklandı. Bu kapsamda sınava katılacak adaylar ve adresleri açıklandı.

Sınav Giriş yerleri Açıklandı!

17 Haziran 2023 Tarihinde Yapılacak Olan Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavına Katılacak Adaylar ile Sınav Giriş Yerleri Açıklandı.

Sınav 17 Haziran 2023 Cumartesi günü saat 10.00'da başlayacaktır. Adaylar güvenlik kontrolünden geçirilerek binaya alınacaktır. Bu nedenle adayların saat 09.00'da bina girişlerinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

1-Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavı 17 Haziran 2023 Cumartesi günü saat 10.00'da başlayacaktır. Adayların en geç saat 09.00'da sınav salonlarında hazır bulunmaları gerekmektedir.

2- Sınav Ankara'da Gelir Ġdaresi Başkanlığı Eğitim Merkezinde yapılacak olup, adres bilgisi aşağıda yer almaktadır. Gelir İdaresi Başkanlığı Eğitim Merkezi: 25 Mart Mahallesi İstiklal Caddesi No:7 Yenimahalle / Ankara

3- Adayların çanta ve benzeri eĢyalar, cep telefonu, çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi, cep bilgisayarı, hesap makinesi ve benzeri cihazlar ile saat fonksiyonu dışında fonksiyonu bulunan saatlerle sınava girmeleri kesinlikle yasaktır. Bu eşya, araç ve cihazları yanında bulunduranların durumları tutanakla tespit edilecek ve bu adayların sınavı geçersiz sayılacaktır.

4- Adaylar için ayrıca sınav giriş belgesi düzenlenmediğinden, adayların sınavda kimlik tespitini sağlamak için T.C. kimlik numarası ve fotoğrafı bulunan; Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartı, sürücü belgesi, kurum kimliği veya kullanım süresi dolmamış pasaport belgesinden en az birini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bunlardan en az birinin olmaması durumunda aday sınava alınmayacaktır.

5- Adaylar sınavda yapacakları iĢaretlemeler ve yazacakları yazılar için yanlarında, koyu yazan siyah kurşun kalem, kalemtıraş ve iz bırakmayan silgi bulundurmalıdır. Cevap kâğıdında yapılacak işaretlemelerin uygun şekilde yapılması ve değiştirilmek istenen işaretlemelerin iz bırakmayacak şekilde silinmesi konusundaki sorumluluk adaylara aittir.

Sınava katılacak adaylar ile sınav yerlerini gösteren listeye ulaşmak için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2023, 13:02
YORUM EKLE